×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحيم

سؤال: چرا پسرها هميشه براي انجام دادن همه کار هايشان آزادي بيشتري دارند، و حتي در صورت وقوع کارهاي غير اخلاقي تعصب زيادي براي آن­ ها به کار نمي­ برند، اما در مورد دخترها موضوع متفاوت است؟

جواب: در اسلام، زشتي انجام کارهاي غير اخلاقي براي پسر و دختر به يک نوع است. شاهد اين مطلب هم مجازات مساوي براي دختر و پسري است که گناه خاصي را انجام مي­دهند.

اما توجه داشته باشيم که دختر خانمها به خاطر ويژگي هاي عاطفي و لطافت جسمي خود، بيشتر در معرض تهديد قرار دارند. يعني اگر دخترها همانند پسرها، با بي­ باکي رفتار کنند و بخواهند همانند آن ها باشند، خيلي زود افراد هوسران و شياد به آنها به ديد طعمه­ اي دست يافتني نگاه مي کنند، و گوهر عفت آن ها را بر باد مي­ دهند. به همين دليل است که دختر خانم ها از خود مراقبت بيشتري مي کنند و به خود اجازه نمي­ دهند وارد هر حوزه ­اي شده خود را در معرض خطر قرار دهند. آيا اگر شما يك گل رُز و يك گل كاكتوس داشته باشيد به يك ميزان از آن ها مراقبت خواهيد داشت؟ مسلماً نوع مراقبت از آن ها به دليل تفاوت حساسيتي آن ها متفاوت است. بنابراين انتظار برخورد يكسان نمي توان داشت. البته اين صحبت ها به معني موافقت با بي توجهي نسبت به پسرها و آزاد و رها بودن آن ها نيست. خانواده نيز بايد نسبت به پسرها مراقبت داشته باشند زيرا اگر آن ها هم درست تربيت نشوند زندگي آينده آن ها نيز متزلزل خواهد بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question