×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از ….

سلام
چرا در جهانی که بیشتر از یک میلیارد مسلمان دارد جمعیت اهل تشیع نسبت به جمعیت اهل تسنن کمتر است؟

جواب

بعد از رحلت پیامبر اسلام ـ صلی الله علیه و آله ـ که حاکمیت مسلمانان در دست مخالفین امیرالمؤمنین علی ـ علیه السلام ـ افتاد، از یک سو، محبین و دوستداران امیرالمؤمنین علی ـ علیه السلام ـ در انزوا و تحت فشار قرار گرفتند و از سوی دیگر (نعوذ بالله) لعن و نفرین آن حضرت در سرزمین های اسلامی علنی شد. از انتشار فضائل و فداکاری های آن حضرت جلوگیری کردند و تصویری غیر واقعی از آن حضرت ارائه داند. ترور شخصیتی و رفتارهای ظالمانه علیه حضرت به گونه ای بود که بچه ها با احساسات ضد علی بزرگ می شدند و بزرگترها با کینۀ علی از دنیا می رفتند. 
فشارهای شدید علیه شیعیان به گونه ای بود که مذهب خود را مخفی می کردند و بسیاری از آن ها آوارۀ شهرها و کشورهای دیگر می شدند. دستگاه حاکمه هم شیعیان و محبین امیرالمؤمنین ـ علیه السلام ـ را در هر جایی که پیدا می کردند تحت فشار قرار می دادند و حتی بسیاری از آن را زندانی کرده و یا به شهادت می رساندند. این ظلم و جنایت ها به حدی بود که هنگام ساخت دیوارهای بلند، شیعیان را به عنوان مصالح ساختمانی میان دیوار می گذاشتند و دیوار را بالا می بردند!
فشارها و محدودیت ها علیه شیعیان از یک سو، و از سوی دیگر، آزادی کامل مخالفین اهل بیت ـ علیهم السلام ـ در ترویج مذهب خود، موجب شد که جمعیت اهل سنت رو به فزونی رود و جمعیت حقۀ شیعه آن گونه که باید گسترش پیدا نکند.

موفق باشید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question