×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم یسنا

سلام / دختری ۲۵ ساله هستم. با مردی ۳۴ ساله اشنا شدم.ایشان به خاستگاری من امدن ولی پدرم قبول نکردن ما همدیگر خیلی دوست داریم.باکره هستم و مقلد ایت الله مکارم شیرازی هستم. میخوام که وقتی باهاش حرف میزنم گناه نباشه میشه صیغه بخونیم؟

جواب

سلام بر شما

خواهرم! وقتی پدر شما یا این ازدواج مخالف است، یعنی نمی توانید به هم برسید. از طرفی شما هم نیاز به همسر دارید و نباید فرصت های خوب جوانی خود را صرف این آقا کنید. اگر بخواهید کماکان به این رابطه ادامه بدهید و محبت این آقا دا در دل خود حفظ کنید، صدمۀ زیادی خواهد خورد. به خواستگارها جواب منفی می دید و آن ها را یکی پس از دیگری رد می کنید. زمانی متوجه اشتباه خود می شوید که سنتان بالا رفته و دیگر خواستگاری مناسبی ندارید. آیا نباید به حال خود رحم کنید؟!

البته از نظر شرعی درست نیست که با این آقا صحبت کنید و با این کار دچار معصیت می شوید. با توجه به این که نیاز به اجازۀ ولی دارید، بدون اذن پدر هم نمی توانید با او محرم شوید. 

عاقلانه ترین کار برای شما این است که ارتباط را قطع کنید. قبول دارم که دل شما راضی به این کار نیست. اما عاقل باشید و به خاطر حرف عقلتون دست از این ارتباط بکشید. وقتی ارتباط به طور کلی قطع شد و سعی کردید که فکر خود را مشغول کارهای دیگر کنید و تا جایی که می توانید به او فکر نکنید، به تدریج، دل هم راضی می شود و در بستر فراموشی او، به آرامش مطلوبی می رسید و از این نگرانی و دلهرۀ ناشی از عشق و محبت نجات پیدا می کنید.  

موفق باشید. 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question