×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای آرمان

با عرض سلام
من ۲۰ سال دارم با دختری ۱۸ ساله اشنا شدم هم پدر هم مادرم میدونن قصدمون ازدواجه هیچ رابطه ای نداشتیم فقط دست به هم دادیم و تلفنی صحبت کردیم میخواهم جوری باشد ک هیچ گناهی نکنیم چه باید بکنیم .

با تشکر

جواب: 

سلام علیکم
درست است که قصد شما ازدواج است و والدینتون هم از موضع مطلع هستند. اما تمام این ها موجب نمی شود که بتوانید (بدون محرمیت) به یکدیگر دست بدهید. لذا کار شما گناه است و باید ضمن توبه از درگاه الهی، تصمیم بگیرید که چنین رابطه ای را ترک کنید. 
برای این که رفت و آمد شما با این دختر مشکلی نداشته باشد، یا باید هر چه سریعتر ازدواج کنید و یا این که با اجازۀ پدر دخترخانم، با او عقد موقت بخوانید.
برای این منظور، بهتر است که والدین شما ،موضوع را با والدین دختر مطرح کنند و رسما از آن دختر خواستگاری کنند، اگر پدر و مادر دختر اجازه دادند، موضوع عقد موقت را مطرح کنید.

سؤال:

ما نمیخوایم ک خانواده دختره بدونن باهم بودیم میخوام ی جور باشه ک همو مببینم باعث گناه نشیم ی راه حل بگید لطفا خیییلی ممنون

جواب:

آیا پدر و مادری که فرزندی را به دنیا آوردند، او را بزرگ کردند تا به اینجا برسد، حق نباید در این رابطه اطلاع داشته باشند؟
به هر حال بدون اجازۀ پدر دختر خانم نمیشه عقد موقتی میان شما جاری بشه.
البته نیازی نیست که نزد خانوادۀ دختر سخنی از گذشته به میان بیارید. شما باید از این دختر به صورت رسمی خواستگاری کنید و ضمن این که در خواستگاری، تکلیف خود و دختر را روشن می کنید، راهی هم برای محرمیت شما گشوده میشه.
بارها مشاهده کردیم که دختر و پسری بدون در نظر گرفتن والدین، سال ها به همدیگه دل دادند و امید به یکدیگر بستند، و زمانی که پای والدین به میان آمد، تازه متوجه شدند که آن ها حاضر به پذیرش این ازدواج نیستند. اینجاست که مشکلات و پیجیدگی های خاصی برای این جوان ایجاد می شود. بنابراین، قبل از هر چیز باید از کانال خانوادۀ دختر وارد عمل شوید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question