×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از ناهید خانم

با سلام برادر من ۱۷ساله است و دست بزن دارد تا از چیزی ناراحت میشود ضرب و شتم میکند من می ترسم بعداً  که ازدواج کرد با همسرش بد رفتاری کند و انها از چشم ما ببینند با توجه به اینکه پدرمان فوت شده و از کسی حرف شنوی ندارد چه کنم تا ازین حالت خارج شود؟

جواب

سلام بر شما

برادر شما در اوایل جوانی است و بی بهره بودن از نعمت پدر هم بر نگرانی های درونی او افزوده است.  

سعی کنید فضای امن و آرامی را برای او درست کنید و سعی کنید که تشنج زدایی کنید. یعنی کارها و رفتارهایی که باعث تحریک او می شود انجام ندهید.

همچنین تلاش کنید که با او رابطه ای دوستانه داشته باشید و به جای آن که مدام به او تذکر بدهید، پای درد دلش بنشینید و حتی گاهی اوقات (به ظاهر) تأییدش کنید. او  در چنین فضایی احساس می کند که خواهری منطقی هستید و احساسات و مشکلات او را درک می کنید. به همین دلیل به شما نزدیکت تر می شود و سعی می کند از شما آرامش بگیرد.

صبوری و خویشتنداری شما ،مسألۀ مهمی است که در این راه کمکتان می کند. بی گدار به آب نزنید و در برابر پرخاشگری های او، واکنش های شدید نداشته باشید. در لحظاتی که چیزی را نمی شناسد و فقط به کتک زدن فکر می کند، به او آرامش ببخشید و سعی کنید عصبانیتش را فرو بنشانید.  

تفریح های خانوادگی و بازی های مشاورکتی که شما و برادر در آن حضور داشته باشید، می تواند او را نسبت به خانواده دلگرم تر کند و صمیمیت شما را بیشتر کنید. همچین سعی کنید در گفتگوها تا جایی که می شود به سلیقه اش احترام بگذارید و کوتاه بیایید. با این کار، مانع بروز مراء و بگو ـ مگو می شوید و با چنین مدیریت خوبی، تقشی مؤثر در تحکیم و استمرار صمیمیت خواهید داشت.  

موفق باشید. 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question