×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای مهیاپور

حاج اقا سلام
خواهشمندم هرچه سریعتر جوابم را بدهید.
دایی من یک واحد اپارتمان خریداری میکند و جهت تمیز کردن ان از برادرم تقاضای یک کارگر برای تمیز کردن انجا میکند ، اخوی بنده کارگری را می اورد که من او را میشناختم زیرا همین کارگر چند بار برای شستن حیاط خانه به منزل ما می امد ، در طول دو سه باری که به منزل ما اومده بود بعد از شستن توالت در حیاط یکبار متوجه شدم که ایستاده در توالت ادرار میکند ، بعد از انکه از انجا بیرون امد بهش گفتم که تمام توالت را نجس کرده است و از او تقاضا کردم که توالت را اب بکشد و خودم بالای سرش بودم تا توالت را اب کشید ، هم چنین اصلا به نجاست یا پاکی اهمیت نمیداد ، حال که به اپارتمان دایی من امده است ، امروز از او سوال کردم که در انجا ادرار که نکردی و در صورتیکه ترس داشتم از اینکه بگوید ادرار کردم متاسفانه گفت در توالت ان اپارتمان ایستاده ادرار کردم و من بسیار ناراحت و عذاب وجدان گرفتم چرا که پس از ایستاده ادرار کردن در توالت انجا با همان بدن و لباس ترشح به بول شروع به شستن تمام اپارتمان کرده است ، اما بهم میگفت که تمام توالت و اتاق ها رو شسته ، حال شما بفرمایید من چکار کنم ؟ ایا نجاست در ان اپارتمان هنوز هست یا نه؟ ایا چیزی به گردن من هست یا نه در صورتیکه من میدانستم او ایستاده بول میکند ؟
در ضمن بگویم که ان واحد اپارتمان هم قرار است دایی من به کسی دیگر اجاره دهد ، بخدا روم هم نمیشه برم بگم چون نمیدانم که ایا اب کشیده یا نه در صورتیکه خودش میگفت اب گرفتم و فکر کنم که با شیلنگ هم نشسته و فقط با یک سطل ان اپارتمان را شسته ، تو رو خدا بگید چکار کنم

جواب

سلام بر شما

شما می گویید: 

۱ ـ این شخص ایستاده ادرار کرده

۲ ـ حتما ذراتی از نجاست به لباسش خورده

۳ ـ حتما ذرات نجاست لباس، خانه را نجس کرده!

این اطمینان ها را از کجا به دست آوردید؟!!! 

بر فرض محال اگر اطمینان هم داشته باشید که خانۀ آن ها نجس شده، شما هیچ تکلیفی در این باب ندارید. و صاحب خانه هم که خبر ندارد، تکلیفی ندارد. 

نگرانی های شما، بر گرفته از خیال روی خیال است؛ بنابراین ، به جای این که وقت عزیز خود را صرف این امور بی اهمیت کنید، به مسائل مهم زندگی خود بپردازید.

موفق باشید 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question