×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از سید

باسلام وآرزوی ظهور آقا امام زمان (عج) وعاقبت به خیری برای همه
دختری دارم حدود ۱۵ ساله که خبردار شدم با کسی که حدود هزار کیلو متر با ما فاصله داره مرتبطه( خودش بهم گفت )، از آنجایی که با بررسی های انجام شده متوجه شدم که خیلی دخترم رو دوست داره و پسری غیور و پاکه ( چیزی که متاسفانه کمیاب شده) قصد دارم برای جلوگیری از گناهکار شدن آنها و بستن راه شیطان ملعون با خواندن صیعه موقت( البته با شرایطی خاص تا در صورت عدم توافق آسیب نبینند) آنها را برهم محرم کنم. نظرتون را خواستارم. البته با توجه به شرایط محیطی و خصوصیات دخترم اگه این رابطه رو قطع کنم به احتمال خیلی زیاد در دام شیطان های آدم نما گرفتار میشه !

سایت هم اندیشی دینیپاسخ

سلام بر شما

دختر خانم شما ۱۵ سال داره و در اوج احساسات است. اگر دخترتون رو با این آقا محرم کنید، قطعا شیفتگی او نسبت به این پسر چندین برابر میشه و جدی جدی او را همسر خودش می دونه.

در این جا سؤالاتی پیش می آید که خوب است به آنها توجه شود:

آیا شرایط آن پسر به گونه ای هست که با دخترتان ازدواج کند؟

اگر شرایط لازم را دارد، آیا تضمینی هست که به خواستگاری دخترتان بیاید و موضوع به ازدواج دائم ختم شود؟  

اگر چنین تضمینی نیست، بناست که این رابطه تا کی ادامه پیدا می کند؟

درست است که مشکل دخترخانم به صورت موقتی حل می شود، اما آیا دختر شما می تواند بعدها احساسات خود را نادیده بگیرد و از مردی که دوستش دارد و به او عشق می ورزد، جدا شود؟ (نکند از آن دسته دخترهایی شود که جوانی خود را به پای آن مرد بگذارد و دیگر تن به ازدواج با شخص دیگری ندهد!)  

بر فرض که حاضر به ازدواج با مرد دیگری شد. آیا می تواند فکر آن مرد را یک شبه از ذهنش بیرون کند و عشق همسرش را جایگزین آن کند؟ (نکند دختر شما به سان خانم هایی شود که بعد از سال ها زندگی با همسرشان، باز هم در فکر عشق گذشتۀ خود هستند و از این که به وصال او نرسیده اند، احساس غربت و تنهایی دارند؟)   

مطالبی که عرض کردم، مشکلاتی است که می تواند مقابل دخترتان خود نمایی کند.

به همین دلیل بهتر است قبل از هر تصمیمی، ابتدا این سؤالات را مدّ نظر قرار دهید و به آن ها پاسخ دهید.

اگر دخترخانم شما احساساتی است، و از آیندۀ او می ترسید، می توانید از طریق واسطه های امینی بسپرید که جوان خوبی به خواستگاری او بایید. دوران عقد را قدری طولانی کنید تا از نظر سن و تجربه رشد کافی را به دست آورد و سپس به خانۀ شوهر برود. اگر آن پسر قبول می کند که رسما به خواستگاری بیاید، اجازه دهید که این کار انجام شود؛ اما اگر قبول نمی کند یا این که شرایطش را ندارد، باید بعد از آن که دختر خانم شما تکلیف خود را با آن عشق مشخص کرد، موضوع خواستگار، و ازدواج او را کلید بزنید.

موفق باشید. 

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question