×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم باران

سلام میخواستم سوال کنم ایا کاری که دعانویس ها انجام میدهند درست است یا حقه بازی؟ به من گفته اند برای از بین رفتن بدیها یک مرغ سیاه را سر ببرم برای باردار شدن از یک سید دعا بگیرم دعایی داده که در ماشین قایم کنم گفت هاله ای دور ماشین را فرامیگیرد که اسیبی به ان نمیرسد همچنین یک دعا داد در بالش همسر بگذارم که جز من به کسی فکر نکند البته چند نفر مختلف اینهارا دادند ولی من اعتقادی ندارم و به همراه یکی از دوستانم مراجعه کردم چند نفر میگفتند برادر این حاجی دعای جدایی میدهد و انها میخواستند برای پسر و عروسشان بگیرند من بسیار متعجبم ایا امکان دارد با این دعاها اتفاقی بیافتد؟در ضمن بابت دعا پول هم میگیرند

جواب

سلام بر شما

دعا نویسی اشکال ندارد و ما دعاهایی داریم که نوشته می شوند و به صورت حرز نگهداری می شوند. البته اگر کسی پولی هم دریافت کرد، اشکالی ندارد. به شرطی که جانب انصاف را رعایت کند.

مسألۀ مهم این است که بدانیم به چه کسانی مراجعه کنیم. آیا شخصی که به او مراجعه می کنید، اهلیت دعا نویسی دارد؟ آیا بندۀ با تقوا و مؤمنی است؟ و یا این که اهلیت این کار را ندارد و با دروغ گویی و حیله گرد، دکانی برای خود باز کرده که به مطامع دنیوی خود برسد!

به شما توصیه می کنم که تا به شخصی اعتماد صد در رصد پیدا نکردید و تا آن شخص مورد تأیید علما و بزرگان نبودند، به وی مراجعه نکنید.  

مهمتر این این دعاها، دعای زبانی خود شما می باشد. مشکلات دنیوی و فشارهای دنیوی، بهانه ای است برای برقراری رابطه با خدای مهربان و انس گرفتن با سجادۀ بندگی. استفاده از دعا نویس، ممکن است مشکلات را حل کند، اما هرگز اثر تربیتی و معنوی برای انسان نخواهد داشت. اما کسی که به خداوند پناه می برد و به راز و نیاز با او می پردازد، کسی که با صدق و راستی مسیر دیندرای را انتخاب می کند، قطعا به درگاه الی تقرب پیدا می کند و راه خروجی از مشکلات و گرفتاری های به دست می آورد.

در قرآن کریم آمده است: «ِوَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا»، «کسی که تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه خروجی برای او قرار می دهد».  

موفق باشید. 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question