×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحيم

در كتاب كيمياي محبت آمده است كه آيت الله فهري از آقاي سيد محمد رضا كشفي نقل مي­ كند كه: در همسايگي او قصابي بود كه پسرش دل درد شديد گرفته و به آقاي كشفي متوسل مي ­شود. آقاي كشفي او را به جناب شيخ رجبعلي خياط ارجاع مي­ دهد. اما شيخ به قصاب مي­ گويد: گوساله­ اي را در مقابل چشم مادرش ذبح كرده­ اي، بنابراين درد پسرت علاج ندارد. 

چند نکته

     ۱٫ هر عملي بازتابي دارد و هيچ توفيق يا سلب توفيقي اتفاقي نيست. اگر مي­ بينيم شخصي به يکباره از گناه دست کشيد و در جاده­ ي عبوديت گام نهاد، حتما چنين عنايت و توفيقي ريشه در اعمال گذشته ­اش دارد. بنابراين اگر خداي ناکرده در ترک کار زشتي موفق نيستيم، لااقل ديگر خصلتهاي خوب خود را کنار نگذاريم. حتي اگر جواني مبتلا به چشم چراني شده و ـ مثلا ـ روزي ده بار به نامحرم نگاه مي­ کند، حداقل چند مورد را به خاطر خدا ترک کند. چه بسا همين کار موجب شود که به کلي دست از چشم چراني بکشد.

     ۲٫ اگر اهل بندگي خدا هستيم، مغرور به ايمانمان نشويم و مراقب همه­ ي اعمالمان باشيم. چه بسا يک رفتار زشت و به ظاهر کوچک موجب شود تا توفيق عبادت را از ما بگيرند و از راه بندگي خدا منحرف شويم.      

     ۳٫ هر وقت حادثه­ ي ناگواري براي انسان رخ دارد بايد نگاهي به گذشته­ ي خود بيندازد تا اگر كار اشتباهي داشت، آن را كنار بگذارد. در اين صورت حوادث و اتفاقات ناگوار مي­ تواند زمينه­اي باشد تا روز به روز خطاهايمان کمتر شود و به درگاه الهي تقرب پيدا کنيم.

     ۴٫ اگر حادثه ­ي ناگواري براي ديگران رخ داد، هرگز با سوء ظن براي آن­ ها پرونده سازي نکرده و آن­ ها را متهم به گناه نکنيم. چرا که ممکن است علت بروز اين حادثه براي او، صرفا امتحان الهي باشد.   

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question