×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله درس­ هایی از ازدواج

ازدواج یکی از مهمترین تصمیم­ های زندگی است تا جایی که آینده­ ی انسان تا حدّ بسیار زیادی در گرو نوع ازدواجش خواهد بود. بنابراین باید در انتخاب همسر دقت زیادی به خرج دهید. برای این که بتوانید همسر مناسبی انتخاب نمایید باید مراحل ذیل را طی کنید: 

گام اوّل: توجه به اخلاق و روحیات خود. تا توجه دقیق به اخلاق و روحیات خود نداشته باشید، نمی­ توانید همتای مناسبی برای خود انتخاب نمایید. به عنوان مثال شما باید دقت داشته باشید که شخصیت درون گرا دارید یا این که برون گرا هستید. در صورت مشخص شدن این مطلب نیز باید بدانید که میزان درون گرایی یا برون گرایی شما تا چه اندازه است.   

گام دوم: آگاهی از مصادیق مختلف همتایی در امر ازدواج. وقتی صحبت از همتایی زوج به میان می­ آید، برخی از جوان­ها صرفا به چند مصداق کلیشه­ای آن توجه می­ کنند و از مصادیق دیگر غافل هستند. چنین جوان­ هایی ممکن است بعد از ازدواج خود را در دام مشکلات و چالش هایی ببینند که رهایی از آن مستلزم صرف  هزینه­ های گزافی خواهد بود.

گام سوم: تطبیق شخص مورد نظر از وجوه مختلفی که در مصادیق همتایی مطرح می ­شود با اخلاق، رفتار، روحیات، سلایق، فرهنگ و دیگر واقعیت ­های زندگی خودتان. در این مرحله توجه به سه نکته ضروری است: 

الف. آگاهی از شیوه­ های مختلف تحقیق و نیز ظرافت ­های آن در مورد همسر آینده. 

ب. آگاهی از سؤالاتی که در مجلس خواستگاری مطرح می­شود.

ج. آگاهی از رفتارهایی که مانع انتخاب عاقلانه ­ی شما می­گردد.  

گام  چهارم: دعا و توسل و نیز توجه به نقش اعمال و رفتار در سرنوشت آینده.      

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question