×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله درس­  هایی از ازدواج 

تناسب مالی

ارزش هر انسانی به تقوا و انسانیت اوست. به همین دلیل، نه پولدار بودن دلیل بر شخصیت انسان است و نه بی پولی دلیل بی شخصیتی! چه بسیار انسان های پولداری که بویی از انسانیت و اخلاق نبرده اند و چه بسیار انسان های متوسظ و بی پولی که در درجات عالی انسانیت و اخلاق هستند. اما در این میان واقعیت های دیگری هم وجود دارد که باید به آن ها توجه شود.

برخي از جوان­ ها در دنیای آمال و آرزوهای خود همسری را می ­بینند که تفاوت مالی فاحشی با او دارد و از ثروت سرشاری برخوردار است. اما غافل از این که رفتن به چنین خانه­ هایی همان و آغاز مشکلات و تحقیرها همان. مهمتر از پول برای هر انسانی عزت و شخصیت است. شما فرض کنید که زن و شوهر از جهت مالی اختلاف شدید مالی دارند. تصور کنید در یک مهمانی بناست که خانواده­ ی طرفین شرکت داشته باشند. پدر و مادر و فامیل یکی با ماشین های بالای صد میلیون تومان باییند و خانواده ­ی دیگری با پیکان و پراید! خوب معلوم است که نتیجه­ ی چنین ازدواجی چیست؟ نتیجه این است که مثلا دختر خانم خجالت می­ کشد پدر و مادرش ـ که اصل و نصب او هستند ـ با آن ها رفت و آمد داشته باشد. در واقع با این کار از همه­ ی فامیل خود جدا می ­شود و در تنهایی زندگی می­ کند. اگر هم دختر با این مسأله کنار بیاید فامیل­های او حاضر نیستند با او رفت و آمد کنند. مطلب بعد این که ممکن است فامیل شوهر با نگاه  تحقیر آمیز به او بنگرند و با عناوین تحقیر آمیزی چون: بچه­ گدا و غیره خطابش کنند!

توجه فرمایید که منظور از کفویت مالی این نیست که خدای ناکرده کسی که از نظر مالی بالاتر است دچار خود برتر بینی شود و کسی که از نظر مالی ضعیف است  دچار خود کم بینی شود؛ بلکه منظور توجه به واقعیتی عینی در جامعه و روحیات آن هاست که ممکن است در آینده شما را دچار مشکل نماید. 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question