×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحيم

لـــذّت کريمانـــه

نام «همدانيان» در ميان مردم اصفهان، نامي است آشنا و شناخته شده.

مردي بود خيّر و دست و دل باز که هنوز هم خيريه­ ي او در شهر پابرجاست و مطابق وقف نامه ­اش، در دست مجتهد بزرگ شهر قرار داره.

يک روز عصر از دفتر کاري خودش که تو کارخانه داشت، به بيرون نگاه مي­ کرد و مشغول تماشاي کارگرهايي بود که از کارخانه­ به سمت منزل حرکت مي­ کردند.

به همراهش گفت: ميدوني از چي لذت مي­برم و دل خوشيم به چيه؟ از اين که هر کدام از اين کارگرها خوشحال به سمت خونه ي خودشون ميرن و لقمه ناني براي زن و بچه ­ي خودشون مي ­برند!

لـــذّت لئيمـانـــه

مردي مقداري سرمايه داشت و قصد داشت جايي سرمايه گذاري کنه. رفت در بيرون از شهر، زميني خريد و در صدد بر آمد تا در اون جا کارخونه ­ي کوچکي احداث کنه و مشغول توليد بشه.

پدر آن مرد مدام آه و ناله مي ­کرد که اين پسره عقل نداره! رفته پولشو ريخته تو بيابون! بيا پولشو بده به من يه ساله دو برابرش مي­ کنم! گفتند چه جوري؟ گفت: براي آپارتمون مي­خرم سر يک سال دو برابر مي­ شه.

آري برادر من! راه براي پول در آوردن زياده، ولي آيا واقعا هر پولي ارزش داره؟! واقعا ما براي چي زندگي مي ­کنيم؟ براي پول در آوردن، يا براي انسان شدن!

«رزّاق» يکي از نام­ هاي زيباي خداونده. او دوست داره بندگانش هم به اين صفت زيبا متصف بشن، و سعي داشته باشند، از نعمتي که خداوند به فضل و رحمتش به اون­ ها عنايت کرده، سفره­ ي بزرگي پهن کنند و در حدّ وسع و توانشون عدّه­ ي ديگري رو هم سر اين سفره بنشونند. کسي که دوست داره فقط خودش سر اين سفره بنشينه و به تنهايي غذا بخوره، شيطان در لقمه­ ي او شريک مي­ شه و برکت رو از روزي او مي­گيره، اما کسي که از روي اخلاص و صداقت، ديگران رو هم در اين سفره سهيم مي­کنه، محبوب خداي تعالي و ملائکه­ ي او خواهد بود.    

بکوشيم از اين سفره ­ي معنوي عقب نمانيم. دنيا بهانه ­اي زيباست براي نيک نامي دو سرا و قدم نهادن در جاده­ هاي پرشکوه عزت و سعادت. پس قدر دنيا و مال دنيا را خوب بدانيم و …      

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question