بسم الله الرحمن الرحیم

روزی گوسالۀ بازی گوشی که قصد داشت از جنگل بکری به چراگاهش برود، راه پر پیچ و خمی را انتخاب کرد و بالاخره به چراگاهش رسید. روز بعد سگی که می خواست از جنگل عبور کند، به دنبال رد پای گوساله از همان راه عبور کرد. روزی دیگر گوسفندی که جلودار گله ای بود از همان راه رفت و گله را به دنبال خود آورد. به تدریج آن مسیر تبدیل به جاده ای مال رو شد و انسان ها هم آن مسیر را برای خود انتخاب کردند. سال های از این جریان گذشت و آن مسیر به تدریج بزرگ و بزرگتر شد و تبدیل به جاده ای برای حرکت انسان ها شد. آن ها فقط از جاده عبور می کردند اما هیچ کدام فکر نکرده بودند که چرا مسیر یک ساعتی را مجبور هستند در طول چهار ساعت طی کنند!

بازدید کنندۀ گرامی! نتیجۀ داستان را شما بنویسید …  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

4 پاسخ به گوساله ای که الگوی دیگران شد!

 • حمید

  علی رغم سنت های و آداب و رسوم خوبی که گذشتان برای ما به جا گذاشته اند، سنت ها و رسم و سوم هایی هم هستند که هیچ ریشۀ عقلایی ندارد و تنها راه زندگی و راه آسایش را بر انسان، سخت و دشوار کرده اند.

  [پاسخ]

 • ناشناس

  سلام حسین احمدی ازفارس شهرستان داراب این داستان به ما این درس را می دهدکه جلوی مردم راه خیربگذاریم نه راه منحرف

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۴م, ۱۳۹۳ ۱۶:۵۹:

  سلام حسین آقا
  ممنونم

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی