امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

در رابطه با کیفیت قرائت «زیارت عاشورا» و «نماز زیارت»، سخنان مختلفی گفته شده است. از آیت الله العظمی مرحوم سید محمد کاظم یزدی (صاحب عروۀ الوثقی) حکایت شده است که زائر باید به محل مرتفعی برود و ابتدا یک زیارت از زیارت­ های حضرت امیرالمؤمنین (علیه­ السلام) را بخواند، بعد از آن، سلامی مختصر به حضرت سید الشهداء (علیه­ السلام) بدهد و سپس قاتلان او را لعن کند. آن­گاه دو رکعت نماز زیارت بخواند و بعد صد تکبیر بگوید. سپس زیارت عاشورا را تا پایان آن و همراه با صد لعن و صد سلام قرائت کند و به دنبالش، دو رکعت نماز به جا آورد.

و نیز از مرحوم آیت­ الله العظمی حائری (مؤسس حوزه­ ی علمیه­ ی قم) روش قرائتی نقل شده که تنها تفاوت آن با راه قبل، عدم اشاره به زیارت امیرالمؤمنین (علیه­ السلام) و صد مرتبه تکبیر است.

لازم به ذکر است که چنین دستورهایی در مقام بیان کیفیت تام و تمام زیارت عاشورا، به ویژه در روز عاشورا است. بنابراین کسانی که مایل به انجام چنین دستورهایی نیستند، و فرصت کافی برای انجام آن را ندارند، می ­توانند به فراخور حال خود، از فیض زیارت عاشورا بهره­ مند شوند.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4946
  • بازدید دیروز: 5104
  • بازدید هفته: 44081
  • بازدید ماه: 149119
  • بازدید سال: 1669555
عکس های متنوع تصادفی