بسم الله الرحمن الرحیم

در رابطه با کیفیت قرائت «زیارت عاشورا» و «نماز زیارت»، سخنان مختلفی گفته شده است. از آیت الله العظمی مرحوم سید محمد کاظم یزدی (صاحب عروۀ الوثقی) حکایت شده است که زائر باید به محل مرتفعی برود و ابتدا یک زیارت از زیارت­ های حضرت امیرالمؤمنین (علیه­ السلام) را بخواند، بعد از آن، سلامی مختصر به حضرت سید الشهداء (علیه­ السلام) بدهد و سپس قاتلان او را لعن کند. آن­گاه دو رکعت نماز زیارت بخواند و بعد صد تکبیر بگوید. سپس زیارت عاشورا را تا پایان آن و همراه با صد لعن و صد سلام قرائت کند و به دنبالش، دو رکعت نماز به جا آورد.

و نیز از مرحوم آیت­ الله العظمی حائری (مؤسس حوزه­ ی علمیه­ ی قم) روش قرائتی نقل شده که تنها تفاوت آن با راه قبل، عدم اشاره به زیارت امیرالمؤمنین (علیه­ السلام) و صد مرتبه تکبیر است.

لازم به ذکر است که چنین دستورهایی در مقام بیان کیفیت تام و تمام زیارت عاشورا، به ویژه در روز عاشورا است. بنابراین کسانی که مایل به انجام چنین دستورهایی نیستند، و فرصت کافی برای انجام آن را ندارند، می ­توانند به فراخور حال خود، از فیض زیارت عاشورا بهره­ مند شوند.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی