بسم الله الرحمن الرحیم

سؤل: 

سلام دختری ۱۹ ساله هستم در شهرمقدس قم زندگی می کنم وقتی برای انجام کاری به بیرون میرم و خانم هایبد حجابی را می بینم که باکی از کارشون ندارند خیلی ناراحت می شم من خیلی حضرت آفا رو دوست دارم و از وقتی که فهمیدم که ایشان نام کتاب امر به معروف ونهی از منکرشان را واجب فراموش شده گذاشتند احساس تکلیف می کنم که این کار را انجام دهم ولی وقتی در شرایطش قرار می گیرم و می دانم که باید به وظیفه ام عمل کنم انگار دهانم بسته میشود و اصلا روی ان راپیدا نمیکنم که به بد حجاب هایی که اکثرا از خودم بزرگ تر هم هستند امر ونهی کنم خیلی با خودم فکر می کنم و بعدش عذاب وجدان می گیرم ولی باز هم تکرار می شود انگار که در آن زمان اصلا اختیاری ندارم هر گاه که بد حجابی را می بینم و از کنار او می گذرم خودم رو بد جور شرمنده خدا و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و حضرت معصومه (سلام الله علیها) و .. می دانم ولی حریف خودم نمی شوم کمکم کنید

جواب:

سلام بر شما همین که از رفتارهای زشت منزجر هستید و دغدغۀ امر به معروف و نهی از منکر دارید بسیار عالی است.

اما در رابطه با سؤالتان به مطالب زیر توجه کنید:

۱٫ ارتباط و خلوت بهتری با خداوند داشته باشید. این کار موجب قوت ایمان شما خواهد شد و آرامشی به شما خواهد داد تا به راحتی وظیفۀ خود را انجام دهید.

۲٫ در امر به معروف و نهی از منکر، مسألۀّ مهمی را همواره به یاد داشته باشید. این مسأله آن است که ما به خاطر محبتی که به دیگران داریم آن ها را امر به معروف می کنیم. وقتی با این دید نگریستید هم گفته هایتان تأثیر گذارتر است و هم با خیال راحت تری به این کار می پردازید.

۳٫ سعی کنید همین امر به معروف و نهی از منکر را از میان آشنایان و دوستاتان اغاز کنید. مثلا اگر دید غیبت می کنند به راحتی و با رویی خوش تذکر دهید.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی