بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال:

سلام .می خواستم بدونم اگه در فاصله بین افطار تا سحر گناهی مثل دروغ انجام بشه مبطل روزه هست یا نه؟
با تشکر.ممنون میشم پاسخ بدید. (زیتون) 

جواب:

با توجه به این که روزه نیستید، چنین کاری مبطل روزه نیست.

یکی از مبطلان روزه، دروغ بستن به خدا و پیامبر است. معنای این سخن آن است که شخص روزه داری از روی عمد سخنی را که می داند از آن خا و پیامبر نیست به آنها نسبت بهد  بگوید خداوند این گونه گفته یا پیامبر و ائمه اینگونه گفته اند. 

تنها این نوع دروغ است که روزه را باطل می کند. بنابراین اگر روزه دار دروغ دیگری غیر از مورد مذکور بگوید، هر چند که کار حرامی انجام داده اما روزه اش باطل نیست. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی