بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: 

سلام
س ۱:اگر کسی که به طور حرام جنب شده علاوه بر غسل جنابت چه کار های دیگری باید انجام بدهد?
س ۲:اگر از کار خود پشیمان شود و توبه کند توبه او قبول است?
س۳:نماز او با غسل جنابت چگونه است ؟

جواب:

سلام بر شما

ج۱) کسی که به صورت حرام جنب شده، بعد از این که از کار اشتباهش توبه می کند، باید بنابر احتیاط با آب ولرم (که بخار نداشته باشد) غسل کند. 

ج۲) اگر از کار خود پشیمان باشد و تصمیم بگیرد و دیگر چنین کاری را انجام ندهید، می تواند امیدوار باشد که خداوند گناهانش را می بخشد. البته باید مراقبت بیشتر از خلوت های خود داشته باشد، مراقب افکارش باشد و اجازه ندهد افکار زشت در افکارش شکل بگیرند. باید مراقب نگاه خود باشد، همچنین باید خود را به گونه ای مشغول کند که اوقات فراغتش به حداقل برسند. چنین شخصی باید رابطه بهترین با خداوند برقرار کند و با انجام اعمال مستحبی و کسب تورانیت، ظلمت های حاصل از گناه را از بین ببرد. 

ج۳) هر چند که بعد از غسل جنابت نباید وضو گرفت، اما کسی که از راه حرام جنب شده، باید برای نماز خود وضو بگیرد. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی