بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم (با نام مستعار) F

سلام.خسته نباشید.دختری هستم ۲۶ و مجرد. اشتباهات و گناهانی در گذشته م دارم که ازشون توبه کردم؛ ولی یادشون که میفتم واقعا اذیت میشم و دلیل اینکه تا حالا ازدواج نکردم، این اشتباهات و در واقع نوعی کفاره گناهانم میدونم.

این فکر درسته از نظر دین؟

و اینکه۲۶سال برای یه دختر یه کم زیاد نیس؟

واقعابابت بالارفتن سنم نگرانم. و از طرفی دوس ندارم ابدا گناه کنم چون حقیقتا هر چقدم سخته توبه نگه داشتن و پاک بودن به همون اندازه م لذت بخشه.از طرف مقابلم توقع زیادی ندارم. فقط اخلاق و ایمان و یه کار همین, اینا چیزایه زیاده بنظر شما؟

میشه راهنماییم کنید.البته خدایی نکرده فک نکنید گناهام..

چون میگن گفتن گناه گناهه دقیق عنوان نکردم. گناهم متاسفانه یه گناه رایج در کشوره که خیلیم عادی شده

سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما

خواهرم! به مطالب زیر توجه کنید:

۱ ـ توبۀ واقعی اینه که اشتباهات رو برای همیشه از زندگی تون کنار بگذارید و بر گذشتۀ خود پشیمان شوید. همچنین باید سعی کنید با نورانیت عبادت، تاریکی گناه رو از بین ببرید. هر چند که برخی از گناه ها در جامعه عادی شده، اما این مسأله برای خداوند عادی نیست. لذا هیچ گناهی را نباید کوچک و کم اهمیت دید؛ چرا که همۀ گناهان شکستن حرمت الهی است.

۲ ـ درسته که ۲۶ ساله هستید؛ اما سنتون زیاد شده. امید به لطف خداوند داشته باشید. چه بسا رزقی برای شما در نظر گرفته شده که در آیندۀ نزدیک به آن برسید. بنابراین با توکل به خدای متعال روزگار را سپری کنید و سعی کنید با طاعت و بندگی خداوند و نیز با خدمت به والدین، رحمت خداوند را هر چه بیشتر به زندگی خود هدایت کنید.

۳ ـ نمی شه گفت که علت ازدواج نکردنتون تاکنون، گناهان گذشتۀ شما بوده. معلوم نیست که پشت پرده چه می گذره و معلوم نیست که چه حکمت و دلیلی برای آن مسأله هست. اما هر چه هست، شما باید سعی کنید با امید و نشاط، به وظایف دینی و اخلاقی خود به خوبی عمل کنید.

۴ ـ سعی کنید برای مدتی، نماز جعفر طیار را بخوانید. بهترین وقت برای این نماز، صبح های جمعه است.

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی