بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مهسا

سلام. من قبلا با ی مرد متأهل رابطه جنسی نامشروع داشتم. بهم قول داده بود باهام ازدواج کنه اما زیر قولش زد و تنهام گذاش. من نمیدونستم زن داره. بعد از ی مدت ک رابطه داشتیم فهمیدم زن و بچه داره. بعد از جداشدن از اون از کارهای زشتی ک کزده بودم پشیمون شدم و نماز توبه خوندم و طلب مغفرت کردم و دیگه با هیچ نامحرمی درارتباط نیستم و با خداعهد کردم ک دیگه چنین اعمال زشتی رو انجام ندم. ینی خدا منو می بخشه؟ یا اینکه منو ب حال خودم رها میکنه؟ آیا در آخرت جزء زناکارها ب حساب می ایم و مورد خشم و غضب خداوند و فرشتگان هستم

سایت هم اندیشی دینیجواب

حتما روایات مربوط به زنا را مطالعه کرده اید (کلیک کنید)

البته، خدای متعال هیچ وقت راه توبه را به روی بندۀ خود نمی بندد و نمی پسندد که بندۀ گناه کاری از لطف و رحمت او ناامید شود.

درست است که زنا گناه بزرگی است، اما ناامیدی از رحمت الهی هم دست کمی از آن گناه ندارد.

از سوی دیگر در قران کریم می فرماید: «قُلْ یا عِبادِیَ الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحیمُ؛ بگو: اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است» (سورۀ زمر، ایۀ۵۳

بنابراین، امید به لطف الهی داشته باشید و به مطالبی که عرض می کنم به خوبی عمل کنید:

۱ ـ این گناه و هر آن چه مربوط به آن است را برای همیشه کنار بگذارید. مثلا ارتباط با نامحرم از هر نوعی که باشد، باید کنار گذاشته شود. هر چند که این ارتباط، پیامکی باشد.

۲ ـ از گذشتۀ خود پشیمان باشید و در سجده های خود در مخضر الهی اظهار ندامت کنید.

۳ ـ تاریکی این گناه را با نورانیت بندگی و عبادت از بین ببرید: (إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئات)

     ـ نماز اول وقت بخوانید. (کلیک کنید

     ـ به پدر و مادر خود احترام بگذارید و تا می توانید به آن ها خدمت کنید. 

     ـ حجاب خود را به خوبی رعایت کنید.

این سه مورد، از نمونه کارهایی است که نورانیت زیادی به همراه خواهد داشت و شما را در مسیر توبه و جلب رحمت الهی یاری خواهد کرد.

موفق باشید 

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی