×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحيم

سؤال: بهتر نيست به جاي آن که به خانم ­ها بگويند حجاب داشته باشيد، به آقايان بگويند مراقب نگاه­ تان باشيد؟! چرا بايد يک خانم اين همه خود را به زحمت بيندازد تا آقايان در آسايش باشند؟!

هم اندیشی دینی . حجاب جواب: رعايت حجاب، پيش از آن که براي جامعه و ديگران مفيد باشد، براي شما مفيد خواهد بود.

وقتي خانم­ ها حجاب خود را رعايت مي­ کنند، در واقع گوهر عفت خود را حفظ مي­کنند و به نامحرم پيام داده­ اند که اين گوهر، گوهري است دست نيافتني. در چنين صورتي نامحرم به طمع دست يافتن به اين گوهر، خانم را مورد آزار رفتاري خود قرار نخواهد داد، و به نيز خود اجازه نمي ­دهد که حتي در ناحيه­ ي افکارش، خانم را فردي غير محترم و بي­ ارزش بپندارد. شاهد مطلب اين که وقتي در جامعه، خانم­ ها حجاب و متانت خود را حفظ کنند، تا حدّ بسيار مطلوبي از معرض رفتارهاي غير اخلاقي به دور مي­ باشند؛ اما در جوامعي که خانم­ ها چنين نکته­ ي مهمي را مراعات نمي­ کنند، به همان نسبت مورد آزار و اذيت جنس مخالف قرار مي­ گيرند و احترام و ارزششان کاسته مي­ گردد..

همچنين حجاب باعث مي­ شود تا خانمها بتوانند در جامعه حضوري فعال و محترمانه داشته باشند و نيز موجب مي­ شود تا بتوانند توانمندي­ هاي خود را به نمايش بگذارند. اگر خانم­ ها حجاب اسلامي را رعايت نکنند، فضاي جامعه براي آن­ ها تا حدّ بسيار زيادي نا امن شده و فرصت حضور مؤثر و سازنده در صحنه­ هاي اجتماعي از آن­ ها گرفته مي­ شود.

خواهرم! مطلب ديگر اين است که اگر خانم­ ها در ناحيه­ ي پوشش محدودتر از آقايان هستند، در مقابل آقايان هم در ناحيه­ ي نگاه از خانم ­ها محدودتر هستند. بنابراين به همان اندازه که شما در سختي مي ­افتيد، آقايان متدين هم در سختي و مشکل قرار دارند. از سوي ديگر نكته ­اي كه بايد توجه داشته باشيد اين است كه زن از لحاظ جسمي لطافت و زيبايي و جذابيت خاصي براي مرد دارد؛ به همين دليل بيشتر مورد توجه و نگاه ديگران است. در حالي که مرد اين­ گونه نيست. از همين رو بايد مراقب باشد اين زيبايي و لطافت، وسيله­ ي جذب نامحرمان و هوس­ بازي افراد هوس­ باز قرار نگيرد. حجاب براي زن وسيله­ اي براي حفظ او از تيرهاي زهرآلود نگاه ­هاي هوس­ بازان و جلوگيري از سوء استفاده ديگران است.

اميد که در همه­ي مراحل زندگي پيروز و سربلند باشيد. 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question