بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: چرا پسرها همیشه برای انجام دادن همه کار هایشان آزادی بیشتری دارند، و حتی در صورت وقوع کارهای غیر اخلاقی تعصب زیادی برای آن­ ها به کار نمی­ برند، اما در مورد دخترها موضوع متفاوت است؟

جواب: در اسلام، زشتی انجام کارهای غیر اخلاقی برای پسر و دختر به یک نوع است. شاهد این مطلب هم مجازات مساوی برای دختر و پسری است که گناه خاصی را انجام می­دهند.

اما توجه داشته باشیم که دختر خانمها به خاطر ویژگی های عاطفی و لطافت جسمی خود، بیشتر در معرض تهدید قرار دارند. یعنی اگر دخترها همانند پسرها، با بی­ باکی رفتار کنند و بخواهند همانند آن ها باشند، خیلی زود افراد هوسران و شیاد به آنها به دید طعمه­ ای دست یافتنی نگاه می کنند، و گوهر عفت آن ها را بر باد می­ دهند. به همین دلیل است که دختر خانم ها از خود مراقبت بیشتری می کنند و به خود اجازه نمی­ دهند وارد هر حوزه ­ای شده خود را در معرض خطر قرار دهند. آیا اگر شما یک گل رُز و یک گل کاکتوس داشته باشید به یک میزان از آن ها مراقبت خواهید داشت؟ مسلماً نوع مراقبت از آن ها به دلیل تفاوت حساسیتی آن ها متفاوت است. بنابراین انتظار برخورد یکسان نمی توان داشت. البته این صحبت ها به معنی موافقت با بی توجهی نسبت به پسرها و آزاد و رها بودن آن ها نیست. خانواده نیز باید نسبت به پسرها مراقبت داشته باشند زیرا اگر آن ها هم درست تربیت نشوند زندگی آینده آن ها نیز متزلزل خواهد بود.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی