بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نرگس

ببخشید حاج اقا سوالی داشتم که شاید در حوزه کاری شما نباشه ولی هیچ کارشناس دیگه ای رو سراغ ندارم که ازش بپرسم. و این موضوع این قدر ذهن منو درگیر کرده که اروم و قرار ندارم.:

در مجله ای مطلبی با این متن خوندم: آیا بازجو زندان میتواند به زندانیه ضد ولایت تجاوز جنسی کند تا اعتراف بگیرد؟ جواب: احتیاط واجب ان است که قبل از این کار حتما وضو بگیرد و هنگام عمل ذکر بگوید. اگر زندانی زن است بهتر است در محیط کسی نباشد اما اگر مرد باشد باید در حضور دیگران انجام شود.  و …. 

حاج اقا توروخدا به من بگید اینا راسته؟ اینا توی دین ما اومده؟ اینا دستورات خداست؟ من کاری ندارم که این نظر کدوم مرجع تقلید هست فقط شمارو به امام هشتم قسم میدم بگین اینا دستور خداست؟ دستور خدایی که من یه عمره دارم میپرستمشو بش ایمان دارم؟ تورو خدا زود جواب منو بدین. اعتقادات من رو هواست

جواب: 

سلام بر شما
بنده هم برای اولین باره که چنین مطالبی رو می شنوم 
دین ما تجاوز به کفار و کفار حربی را هم جایز نمی داند و آن را زنا و گناه کبیره می داند. چگونه ممکن است که کسی حق داشته باشد به زندانی تجاوز کند! 
حتی در دستورات فقهی ما آمده است که اگر کسی مهدور الدم شود (یعنی حکم اعدام او آمده باشد) هیچ کس حق ندارد بجز حدی که برای او معین شده، رفتار نادرست دیگری با او داشته باشد. کسی حق ندارد، به او سیلی بزند و حتی تصریح شده که کسی حق ندارد به او ناسزار بگوید. آیا چنین دینی اجازه می دهد که به زندانی تجاوز کنند؟! آن هم کسی که هنوز جرمش ثابت نشده و در حال بازجویی است؟
یقینا این مطالب را کسانی می نویسند که در صدد تخریب اسلام و چهرۀ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله هستند. 
سعی کنید در مطالعات خود سراغ متون علمی و تأیید شده برید تا دجار شبهه و فهم ناصحیح از مطالب دینی نشوید. 
در پناه حق باشید. 
متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به ِآیا دین اسلام تجاوز به زندانی را جایز می داند؟

 • ذکریا فرهادی

  سلام
  این لینک هم می تواند در جواب کمک کند. (اینجا)

  موفق باشید

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی