بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از حسین آقا

باعرض سلام من داروهای اعصاب وافسردگی مصرف میکنم به توری که اگر به مدت ۳ساعت غذا نخورم حالت عصبی به من دست میدهد هر سال هم که روزه میگیرم باعث ناراحتی همسر و فرزندانم میشم به طوری که آنها میگویند نگیری ثوابش بیشتر است مرجع تقلید من هم آقای مکارم میباشد

جواب

سلام بر شما

هر چند که هنگام روزه گرفتن عصبی می شوید، اما این امر مجوز شرعی برای روزه خواری نیست و شما باید در این حالت هم روزۀ خود را بگیرید. 

البته سعی کنید رفتار خود را کنترل کنید و به گونه ای برنامه ریزی کنید که این گونه نشوید: 

۱ ـ افکار منفی را در ذهن خود نگه ندارید و به  آن نپردازید. 

۲ ـ خانواده را راحت بگذارید و به خودتان قول بدید که پیرامون مسائل کم اهمیت به آن ها تذکر ندهید. و البته فکرنان را هم مشغول آن ها نکنید. 

۳ ـ به جاط طرح موضوعات نگران کننده، با خانواده پیرامون موضوعات خوش آینده صحبت کنید و با گفتن لطیفه، آرامش خود را حفظ کنید.   

۴ ـ اگر عصرهای بد اخلاق می شوید، سعی کنید برنامه ریزی مناسبی برای آن زمان داشته باشید. مثلا در آن زمان بخوابید یا این که عصرها از منزل بیرون روید و وقت خود را در مکانی معنوی ـ همچون امامزاده ـ سپری کنید.

۵ ـ هر روز، بعد از نماز صبح، دست خود را بر روی سینه بگذارید و هفتاد بار بگویید: «یا فتاح». همچنین یازده بار هم سورۀ «توحید» را بخوانید.

۶ ـ اگر هم نا پرهیزی کردید و با خانواده عصبانی شدید، سعی کنید با محبت و صمیمیت از دلشان بیرون آورید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی