بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا رضا

سلام مرسی از سایت خوبتون.
من قبلا آدم خیلی گناهکاری بودم ۷-۸ بارم توبه کردم و هی دوباره توبم شکسته شد تا این که یه بار قسم خوردم توبه کنم و دیگه نشکنمش.بعد از اونم هیچوقت نشکستمش همیشه هم حس میکنم خدا باهامه و کمکم میکنه حتی هرچی ازش میخام بهم میده.
اما یک هفته هست نمیدونم چه دردی گرفتم حس میکنم خدا ازم دور شده هیچ گناهیم نکردم تازه تو این یک هفته همش مریض بودم ولی مطمین هستم اگه حس میکنم خدا ازم دور شده یعنی شده حسم بهم اشتباه نمیگه. همین طور که تاحالا احساس میکردم کنارمه الان احساس میکنم قهره.

خب نه گناهی کردم نه توبمو شکستم چرا اینجوری شدم یهو؟؟؟؟؟
میشه راهنماییم کنید چیکار کنم دوباره خدا باهام دوست بشه؟؟؟

جواب

سلام بر شما

از لطفتون ممنونم.

در مسیر معنویت، همیشه انسان در حالت «بسط» و نشاط عبادت نیست، بلکه گاهی اوقات (بنا به مصلحت هایی) انسان در حالت «قبض روحی» و گرفتگی است. ا

البته نگران نباشید. چرا که با توضیحی که دادید، یقینا حالت گرفتگی شما پایدار نخواهد ماند و به زودی به حالت نشاط عبادی برمی گردید.

ان شاء الله.

به نکات زیر توجه کنید:

۱ ـ صلوات زیاد بفرستید.

۲ ـ در مجالس اهل بیت(علیهم السلام) شرکت کنید.

۳ ـ نماز خود را در اول وقت و ترجیحا در مسجد بخوانید. بعد از نماز هم مقداری پای سجاده بنشینید و مشغول تعقیبات شوید.

۴ ـ بعد از نماز صبح و بعد از نماز عصر، هفتاد بار استغفار کنید.

۵ ـ در رفتارهای گذشتۀ خود بازنگری کنید و هر مورد مشکوکی که دیدید آن را اصلاح کنید.

اگر در اصلاح خود صداقت و جدیت داشته باشید، حتما خدای متعال، اشکال رفتاری شما را به ذهنتان خواهد انداخت.  

۶ ـ احترام ویژه ای به پدر و مادر بگذارید.

۷ ـ بعد از این  که حالت بهتری پیدا کردید، سری به «مرامنامۀ خوبان» بزنید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی