بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از محمد آقا

سلام ببخشید می خواستم بدونم اگه وقتی که روزه نیستیم در ماه مبارک رمضان استمنا انجام دهیم و منی از بدنمان خارج شود آیا گناهمان بیشتر است و مجازات این کار زشت در ماه رمضان بیشتر است یا خیر و برای ترک این گناه باید چکار کرد با تشکر

جواب

سلام بر شما

استمناء از کناهان کبیره است که اگر کسی آن را انجام دهد، مورد لعن ملائکۀ الهی قرار می گیرد. 

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرماید: کسی که با دستش خودارضایی کند، ملعون است. (توضیح بیشتر

هر چند که این گناه در هر زمانی که صورت بگیرد کبیره است، اما قطعا در ایام خاصی همچون ماه مبارک رمضان، گناه آن بیشتر است؛ چون در ماه رمضان مهمان خداوند هستیم و معصیت کردن در این حال، قبح و زشتی بیشتری دارد.

برای کنار گذاردن خودارضایی، با دقت به راه کارهای این صفحه عمل کنید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 1848
  • بازدید دیروز: 4869
  • بازدید سال: 1658341
  • کل نوشته‌ها: 1275
  • کل دیدگاه‌ها: 3812
عکس های متنوع تصادفی