بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای آرش

با عرض سلام و خسته نباشید
بچه خواهرم دختره و ۷ سالشه بعضی شبها از خواب میپره و از وحشت دور اتاق میدود و جیغ میزنه و چند دقیقه بعد ساکت میشه ازش که بعد میپرسیم میگه یه چیزی میره توسرم …
لطفا راهنماییمون کنید. آیا موضوع جن است یا چیز دیگری ؟
ایا نیاز به دعا یا حرز داره برامون بگید

به فوریت منتظر پاسخ شما هستم .
ممنون و سپاس

سایت هم اندیشی دینیجواب:  

سلام بر شما  

بعید است که مشکل ایشون، به خاطر جنیان باشد؛ لذا بهتر است به نکات ذیل توجه کنید:

۱ ـ احتمالا این دختر خانم، تحت فشارهای خاصی قرار داره و افکار خاصی او را رنج می دهد. 

والدین دختر، باید مراقبت جدی داشته باشند که فضای امن و پر محبتی را برای او درست کنند و وقت خوبی برای بازی و آرامش او بگذارند.

همچنین با مراقت در رفتار خود، اطرافیان و نیز مدرسه، دقت داشته باشند که کودکشان تحت فشارهای روانی و استرس نباشد.

همچنین مراقب باشید که کودک، تحت تأثیر فیلم های انیمیشن و اکشن ماهواره ای نباشد. برخی از این فیلم ها، انتقال دهندۀ ترس و وحشت هستند و آرامش روانی کودک را به هم می ریزند.  

۲ ـ اگر کودک به تنهایی می خوابد، فعلا شخص دیگری هم همراهش باشد تا دچار ترس دلهره نشود.  

۳ ـ بهتر است برای مدتی مکان خواب کودک را عوض کنند. شاید مشکلی در اتاق است که کودک را آزار می هد. رنگ اتاق، نور شب خواب و …

۴ ـ استغفار والدین هم کار پسندیده ای است. برای این منظور خوب است که حداقل، بعد از نماز صبح و بعد از نماز عصر، هفتاد بار استغفار کنند. این کار موجب جلب رحمت الهی است. 

۵ ـ امام محمدباقر (علیه السلام) می فرماید: اگر پیشامدی برای شما رخ داد که موجب ترس و اندوه شما شد، به گوشه ای از خانه بروید و بعد از خواندن دو رکعت نماز، هفتاد بار این دعا را بخوانید: یَا أَبْصَرَ النَّاظِرِینَ‏ وَ یَا أَسْمَعَ السَّامِعِینَ وَ یَا أَسْرَعَ الْحَاسِبِینَ وَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ (الکافی، ج۲، ص۵۵۶) 

ان شاء الله که مشکلشون حل بشه.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی