بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از نام مستعار یا اباعبد الله 

سلام

اگر مسافر باشیم و قصد ده روز کنیم. و چند روز از این ده روز را مشکل شرعی داشته باشیم. مثلا پنج روز. اگر بخواهیم روزه ماه رمضان رو بگیریم. امکانش هست یا نه؟

جواب

سلام بر شما 

در این صورت هم باید نماز را کامل بخوانید و روزه های خود را بگیرید.

توضیح: تمام آن چه که در قصد اقامت دخالت دارد، نیت اقامت ده روز است. در این میان، نماز خواندن با نخواندن، دخالتی در حکم قصد اقامت ندارد. با توجه به این مطلب، اگر کسی قصد کند ده روز در محلی بماند و در عین حال، به هر دلیلی (با عذر شرعی یا بدون عذر شرعی) نماز نخواند یا روزه نگیرد. اگر عذرش برطرف شد و با این که از کار خود توبه کرد، باید در روزهای باقی مانده، نماز خود را به صورت کامل بخواند و اگر ماه رمضان است، روزه های خود را بگیرد.  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی