بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم زهرا

با سلام و خسته نباشید من در حال حاضر مجبورم در شهری که از وطنم ۲۵کیلومتر فاصله دارد باشم برای کامل گرفتن روزه هایم قصد ده روز نموده ام. آیا حق خروج از این شهر را طی این ده روز ندارم؟ مثلا بعداظهربرای تفریح به شهرهای اطراف بروم؟ یا به وطن خودم؟

مرجع تقلیدم آیت الله خامنه ای 

جواب 

سلام بر شما

وقتی که در محلی قصد ده روز می کنید باید در همان محدودۀ محل بمانید و نباید از ۴ فرسخی شهر خارج شوید. اگر به هر دلیلی قصد داشته باشید که در طول این ده روز از چهار فرسخی شهر خارج شوید، طبیعتا قصد ده روز شما هم صحیح نیست.

برای آگاهی از مقدار مسافت شرعی (کلیک کنید

بنابراین، در تمام این ده روز، باید در همان شهر بمانید و از انجا خارج نشوید.

البته اگر نیت داشته باشید که در طول این ده روز، یک بار و آن هم برای دو ساعت ؛ از (حد ترخص) شهر خارج شوید اشکالی ندارد. به شرطی که ار چهار فرسخ عبور نکنید.  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4797
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656569
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی