بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا امیرحسین 

با سلام / می خواستم بگم من موقعی که روزم تقریبا از ساعات ۱ تا ۴ بعدازظهر در ناحیه معده دردی احساس می کنم بعضی اوقات میشه تحمل کرد اما بعضی اوقات نه. من سرکار هم میرم که از ساعت ۸ تا ۱ سخت کار می کنم.من میتونم وقتی معده درد شروع شد روزمو بخورم یا نه؟

جواب

سلام بر شما

چنین اذیت هایی برای روزه دار طبیعی است که نمی تونید به صِرف بروز این مشکلات روزۀ خود را بخورید. 

مگر این که دچار عصر و حرج شدید بشید و تحمل آن برای شما غیر ممکن باشد

و یا این که دکتر متدینی تشخیص بدهد که شما زخم معده دارید و روزه داری براش ما زیان آور است.

در این دو صورت می توانید روزۀ خود را افطار کنید و بعد از ماه رمضان قضای آن را به جا آورید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی