بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آیناز خانم

سلام / میگم اگه یه نفر تو ماه رمضان بخاطر نداشتن تحمل گرسنگی قبل از اذان ظهر غذا بخورد و بخاطر گرسنگی روزه کله گنجشکی بگیرد باید چند روز قضای ان یک روز را روزه بگیرد و باید کفاره هم بدهد

جواب

سلام بر شما

کسی که به سن تکلیف رسیده، نباید به خاطر گرسنگی های معمولی روزۀ خود را باطل کند. فقط زمانی می توان روزه را خورد، که تحمل گرسنگی غیر ممکن باشد. 

اگر بدون جهت روزۀ خود را باطل کنید، باید علاوه بر قضا، کفاره هم بدهید. یعنی یا شصت روز، روزه بگیرد و یا این که، شصت فقیر را سیر کنید.

اما اگر تحمل گرسنگی را نداشتید و نزدیک به حالت بی هوشی شده اید،  می توانید روزۀ خود را بخورید و در عوض، بعد از ماه رمضان، قضای آن را به جای می آورید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2413
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613142
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی