امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر اقا

سلام

اگر کسی قبل از اذان صبح استمنا کند اما قصد بیرون امدن منی را نداشته باشد و غسل نکند، اما آن روز را روزه بگیرد روزه اش چه حکمی دارد؟

جواب

سلام بر شما

چنین شخصی معصیت کرده و باید از کار خود توبه کند و تصمیم بگیرد که این رفتارهای زشت را کنار بگذارد. 

این شخص وظیفه دارد که قبل از اذان صبح غسل کند و اگر غسل نکند روزه اش باطل است و باید قضای آن را به جا آورد. البته در آن روز نمی تواند چیزی بخورد و باید همانند سایر روزه داران از خوردن و آشامیدن و … امساک کند

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ کسی که برای روزه غسل نکند

 • نمی شه گفت

  سلام / اگر همین اتفاق برای ما رخ دهد و ما وقت غسل را نداشته باشیم ودر روز بعد غسل کنیم چه حکمی دارد

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲م, ۱۳۹۴ ۲۲:۱۶:

  سلام بر شما / حکم آن بیان شده
  اگر غسل نکنید و یا اگر نزدیک اذان صبح تیمم بدل از غسل نکنید، باید آن را را همانند افراد روزه دار امساک کنید و بعد از ماه رمضان، قضای ان را به جا آورید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
 • بازدید امروز: 4977
 • بازدید دیروز: 5104
 • بازدید هفته: 44112
 • بازدید ماه: 149150
 • بازدید سال: 1669586
عکس های متنوع تصادفی