بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر اقا

سلام

اگر کسی قبل از اذان صبح استمنا کند اما قصد بیرون امدن منی را نداشته باشد و غسل نکند، اما آن روز را روزه بگیرد روزه اش چه حکمی دارد؟

جواب

سلام بر شما

چنین شخصی معصیت کرده و باید از کار خود توبه کند و تصمیم بگیرد که این رفتارهای زشت را کنار بگذارد. 

این شخص وظیفه دارد که قبل از اذان صبح غسل کند و اگر غسل نکند روزه اش باطل است و باید قضای آن را به جا آورد. البته در آن روز نمی تواند چیزی بخورد و باید همانند سایر روزه داران از خوردن و آشامیدن و … امساک کند

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ کسی که برای روزه غسل نکند

 • نمی شه گفت

  سلام / اگر همین اتفاق برای ما رخ دهد و ما وقت غسل را نداشته باشیم ودر روز بعد غسل کنیم چه حکمی دارد

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲م, ۱۳۹۴ ۲۲:۱۶:

  سلام بر شما / حکم آن بیان شده
  اگر غسل نکنید و یا اگر نزدیک اذان صبح تیمم بدل از غسل نکنید، باید آن را را همانند افراد روزه دار امساک کنید و بعد از ماه رمضان، قضای ان را به جا آورید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی