بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مریم

سلام دوباره
حاج آقا همسرم متاسفانه مقید به نماز و روزه و اعمال مستحبی نیست….بنظر شما از طرف او قرآن بخوانم و ذکر و صلوات بگم برای اون تاثیر داره؟ من حجابم عادیه و اهل آرایش زیاد و لباس های زننده نبودم و نیستم.همیشه نماز و روزه میگرفتم ولی اون نه. متاسفانه بخاطر مشکلات زیادی که با اون داشتم به دروغ و گناه افتادم و حالا که درصدد جبرانم دقیقا نمیدونم چیکار کنم که هم رضایت اونو جلب کنم هم خودم به آرامش برسم.
اگه میشه لطفا راهنماییم کنید. از دیروز که جواب شما رو خوندم انگار عمر دوباره گرفتم و واسه جبران مافات حاضرم دست به هرکاری بزنم.

جواب

سلام بر شما

هدیه کردن قرآن و اعمال مستحبی به همسر کار شایسته ای است و به خاطر این کارتان اجر و ثواب هم خواهید داشت. البته همسرتان برای این که از پاداش آن بهره ببرد، خودش هم باید وارد وادی عبادت و بندگی شود. ولی در کل کار خوبی است و حتی ممکن است که این کارها و دعاهایی که در حق او می کنید، تأثیر گذار شود و زمینه ای برای توبه و تغییر رفتار وی گردد. 

سعی کنید در زندگی زناشویی، به جای تمرکز در مشکلات و به جای آن که به مسائل منفی زندگی فکر کنید، به خوبی های زندگی و محاسن آن بیندیشید و تلاش کنید خودتان رابطه و خلوت خوبی با خداوند داشته باشید. خدای متعال انیس انسان و آرامش دهندۀ او می باشد. پس در کنار انجام وظایف زناشویی و محبت به همسر، ارتباط و خلوت با خداوند را جدی بگیرید. و با مطالعۀ کتاب ها و مطالب مذهبی و گوش دادن به سخنرانی های معنوی، رابطۀ خوبی با اسمانیان برقرار کنید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ کارهای خیر برای کسی که مقید به نماز و روزه نیست

  • مریم

    ممنون حاج آقا….آرزومه شوهرم وقت اذان وضو بگیره و نماز بخونه و کار خیر انجام بده. البته اینم بگم اهل گناه و مشروب و اینجور مسایل هم نیست ولی خوب اهل دعا و نماز هم نیست. امیدوارم روزی بیام تو این سایت و بگم همسرم اهل نماز و روزه و عبادت شده. برامون دعا کنید حاج آقا.
    التماس دعا

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی