بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سودا

سلام اگر بخواهم نمازهای مانده شوهرم را که فوت کرده ادا کنم چطور باید بخونم؟ هر روز باید بعد اذان بخونم یا هر موقعی از ساعات میشه خواند در نیت اسم قضا رو بیارم باید هر روز ۱۷ رکعت خواند یا بیشتر هم میشه خواند نیت را چطور باید بگویم

جواب

سلام بر شما

۱ ـ وقتی که نماز قضا شد، در هر زمانی می توان آن را به جای آورد. به عنوان مثال می توانید نماز قضای صبح را بعد از ظهر و یا شب بخوانید. 

۲ ـ لازم نیست که هر روز، ۱۷ رکعت بخوانید. اختیار با خودتان است. می توانید کمتر از ۱۷ رکعت بخوانید و می توانید بیشتر از آن بخوانید. 

۳ ـ در نیت خود کلمۀ نماز قضا را ذکر کنید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی