بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا جواد

با سلام
من یه گناه بزرگ انجام دادم و الان هم به شدت از انجام این گناه پشیمان هستم.هفته هاست به درگاه خدا توبه می کنم و از درگاه خداوند طلب بخشش و عفو دارم. در توبه های خودم اعتراف می کنم که گناه من بسیار بزرگ بوده و من به انجام گناه اعتراف می کنم. خواهش می کنم من گناهکار را راهنمایی بفرمایید تا توبه کننده واقعی باشم و از خدای بزرگ طلب عفو و بخشش کنم. ممنونم از کمک شما

جواب

سلام بر شما

خدای متعال در قرآن کریم می فرماید: «إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئات»؛ «حسنات و خوبی ها، گناهان و آثار آن ها را از بین می برند».

سعی کنید حسنات خود را افزون کنید و ارتباط بهتری با خداوند داشته باشید.

توبه ویژه به نماز و خصوصا نماز اول وقت بسیار مهم است. همچنین سعی کنید بعد از نمازهای خود مقداری درنگ کنید. به تعقیبات نماز برسید. در تعقیبات به سجده روید و در حالت سجده از خداند تقاضای بخشش کنید.

به پدر و مادرتان خدمت کنید و آن ها را تکریم کنید.

بعد از نماز صبح صد بار استغفار کنید. بعد از نماز عصر هفتاد بار و قبل از خواب هم صد بار استغفار کنید.

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی