امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا جواد

با سلام
من یه گناه بزرگ انجام دادم و الان هم به شدت از انجام این گناه پشیمان هستم.هفته هاست به درگاه خدا توبه می کنم و از درگاه خداوند طلب بخشش و عفو دارم. در توبه های خودم اعتراف می کنم که گناه من بسیار بزرگ بوده و من به انجام گناه اعتراف می کنم. خواهش می کنم من گناهکار را راهنمایی بفرمایید تا توبه کننده واقعی باشم و از خدای بزرگ طلب عفو و بخشش کنم. ممنونم از کمک شما

جواب

سلام بر شما

خدای متعال در قرآن کریم می فرماید: «إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئات»؛ «حسنات و خوبی ها، گناهان و آثار آن ها را از بین می برند».

سعی کنید حسنات خود را افزون کنید و ارتباط بهتری با خداوند داشته باشید.

توبه ویژه به نماز و خصوصا نماز اول وقت بسیار مهم است. همچنین سعی کنید بعد از نمازهای خود مقداری درنگ کنید. به تعقیبات نماز برسید. در تعقیبات به سجده روید و در حالت سجده از خداند تقاضای بخشش کنید.

به پدر و مادرتان خدمت کنید و آن ها را تکریم کنید.

بعد از نماز صبح صد بار استغفار کنید. بعد از نماز عصر هفتاد بار و قبل از خواب هم صد بار استغفار کنید.

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 151
  • بازدید دیروز: 5325
  • بازدید هفته: 40441
  • بازدید ماه: 144977
  • بازدید سال: 1666201
عکس های متنوع تصادفی