بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

با عرض سلام. من دختری … ساله هستم حدود ۳ ساله که از شوهرم جدا شدم. با توجه به اینکه ما عقد بودیم و من در دوران عقد باکره بودن خود را از دست دادم.
خواستگارایی که برام میاد خیلی شرایط خوبی دارن ولی همشون با فکر باکره بودن من پاپیش میزارن ولی وقتی جریان و براشون تعریف میکنم منصرف میشن.و میگن شما که شرایطشو داری بیا باهم صیغه کنیم.ولی من اصلا تمایلی به عقد موقت ندارم
اخه کناه من چیه؟؟
خواستگاری که میاد میگه من از ایمانتون ،محجبه بودنتون خوشم اومده پس چرا تا جریان رو متوجه میشه منصرف میشه؟
خواستم راهنماییم کنید که من چطوری و چه زمانی این مسئله رو مطرح کنکم که دچار مشکل نشم؟

جواب

سلام بر شما
در جلسۀ اول بهتر است که حرفی از باکره نبودن خود به میان نیارید. 
بالاخره خیلی از دختر خانم ها در زمان عقد، بکارت خودشون رو از دست می دهند و اونا هم باید متوجه چنین واقعیتی باشند. 
وقتی که مطئمن شدید خواستگارتان به درد شما می خورد، خیلی طبیعی و بدون استرس و دغدغه، بگویید که در دوران عقد، بکارت خود را از دست داده اید.
توجه داشته باشید که اگر با ترس و استرس بگویید، به او تلقین می کنید که موضوع را خیلی بد تلقی کند و پاسخ منفی بدهد. 
اگر در در جلسۀ اول بگویید، قبل از آن که به او اجازه داده باشید که شخصیت شما را بشناسد، وی را در معرض یک مسألۀ منفی قرار داده اید. و این کار موجب می شد که به راحتی پاسخ منفی بدهد. 
برای شما هم به هیچ وچه صحیح نیست که تن به ازدواج موقت بدهید. شما جوان هستید و باید به ازدواج دائم بیندیشید. وارد شدن به فضای ازدواج موقت، شما را در حاشیه های خاص خود می کشاند و موجب می شود تا فرصت های خوب خود را برای ازدواج دائم، از دست بدهید. 
موفق باشید. 
متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی