بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از …

سلام من نمیدونم چی بگم…فقط چون دیدم همه مطلب نوشتن وشما جواب دادین مینویسم،
من ساکن شهر قم هستم وامروز که روز تولد خانم حضرت معصومه (س) است ،روم نمیشه برم حرم …
نمی دونم چیکار کنم: اگه به روسیاهی خودم نگاه کنم که حتی لیاقت همسایه بودن خانوم رو هم ندارم و اگه به کرامت کریمه اهل بیت نگاه کنم . . .
از امام رضا(ع) خواستم اول ضمانتم رو پیش خدا بکنه بعد پیش خواهرش…ولی هر روز که میگذره احساس می کنم دارم از خدا دورتر میشم

جواب

سلام بر شما

اهل بیت (علیهم السلام) معدن کرامت و رحمت هستند؛ بنابراین، در هر حالی باید به ان ها پناهنده شوید و از آن ها یاری بجویید. منتهی باید در کنار پناه بردن به اهل بیت، در رفتارهای اشتباه خود هم تجدید نظر کنید و با صداقت، اشتباهات خود را کنار بگذارید. اگر واقعا گناهان خود را گنار بگذارید و اگر تصمیم بگیرید که با بندگی خداوند، زندگی دیگری داشته باشید، در آن زمان است که دست محبت اهل بیت را بالای سر خود خواهید دید و از هدایت خاص آن ها بهره مند خواهید شد. 

نکتۀ بعدی این است که یک بیمار، برای آن که بهبودی کامل پیدا کند، باید مدتی در بستر بیماری باشد و دورۀ خاصی را سپری کند. شما هم نباید انتظار داشته باشید که حالت روحیتان یک روزه مرتفع شود. سعی کنید در کنار عمل به مطالب ذکر شده، مقداری هم صبوری داشته باشید و با رفت و آمد به حرم، روز به روز گناهان خود را شستشو داده و نورانیت خود را بیشتر کنید. بعد زا گذشت مدت زمانی کوتاه، به تدریج آثار توبۀ خود را خواهید دید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

3 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ چگونه از رو سیاهی گناه نجات پیدا کنم؟

 • سودا

  سلام آیا زنا وخودارضایی که هر دو کار زشت رو یک زن انجام بدهد در حالی که شوهر هم داشته باشد ولی در جوانی بعد مرگ شوهر زن یکدفعه از حالت شیطانی در میاد وبه شدت پشیمان کارهایش می باشد خداوند او را می بخشد چکار کند تا شوهرش نیز او را ببخشد

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مهر ۱۵م, ۱۳۹۴ ۲۰:۱۷:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی