بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نغمه

با سلام همسرم یک سال پیش به علت مشکل مالی مقداری پول نزول کرد اما الان بعد از یک سال نه تنها تسویه نشده بلکه چند برابر شده همسرم ۱۲میلیون نیاز داشت الان ۲۲ملیون باید پرداخت کند چکار کنیم این مصیبت از زندگیم خارج بشه؟ ایا امکان معرفی این نزول خور به پلیس وجود دارد یا در حوزه نیروانتظامی نیست؟

جواب

سلام بر شما

نزول خواری از نظر قانون جرم است و اگر برای قانون ثابت شود که نزول گرفته، به حق خودتون می رسید. 

خواهرم! همان گونه که خودتان هم متوجه شدید، اشتباه بزرگی کردید که به یک نزول خوار پناهنده شدید. نزول خواری از بدترین گناهان است و انسان های نزول خوار هم از پست ترین انسان ها هستند. در قرآن کریم آمده است که نزول خواران اعلام جنگ با خداوند کرده اند. 

اگر نمی توانید مشکل خود را از طریق قانون حل کنید، باید به هر ترتیی که شده از این طرف و آن طرف قرض بگیرید، وسایل زندگی را بفروشید و خیلی سریع بدهی خود را پرداخت کنید و از دست او نجات پیدا کنید. اگر بخواهید تعلل کنید، تمام عمر خود را باید برای پرداخت بدهید بگذارید و باز هم تمام شدنی نخواهد بود. 

خواهرم! این که شوهر شما به نزول خوار پناه برده، دلیل بر ترس او در مواجهه با مشکلات است. خیلی مراقب باشید که چنین ترسی گرفتاری شما را روز افزون نکند. از این کار بده کار انسان تجیب باشید ترسی نداشته باشید، از آن ترس داشته باشدی که گرفتار انسان نانجیبی مثل نزول خوار شدید. 

همچنین این دعا را هم زیاد بخوانید: «نجِّنا و خلِّصنا یا سیدَ الکریم بحقّ بسم الله الرحمن الرحیم»

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی