بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از …

سلام حاج آقا.
حاج آقا، دعایی به من بدید که باعث بشه من بین مردم عزیز و محترم بشم و همه من رو دوست داشته باشند

جواب

سلام بر شما

برای این که میان مردم محترم باشید به نکات ذیل توجه کنید: 

۱ ـ حرمت دین خداوند را نگاه دارید و به احکام خداوند عمل کنید. وقتی که دین خدا را زنده کردید، خداوند هم شما را زنده می کند و محبت شما را در قلب خوبان قرار می دهد. اما اگر کسی به دین خداوند بی اعتنایی کرد و برخی از احکام الهی را نادیده گرفت (مثل ارتباط با نامحرم)، در چنین صورتی خداوند هم او را سبک و خوار می کند. 

۲ ـ با مردم رفتاری محترمانه داشته باشید و کاری نکنید که حرمت خود را بشکنید. “غیبت و سخن چینی”، “بی صبری و ناشکیبایی”، “پرحرفی و زیاده گویی”، “احترام قائل نشدن به حرف و سلیقۀ دیگران” و “وارد شدن در کارهایی که ربطی به انسان ندارد” از اموری هستند که موجب شکسته شدن حرمت انسان می شوند. بنابراین از این گونه کارهای پرهیز کنید. 

۳ ـ بعد از عمل به دو توصیۀ قبلی نوبت به ذکر و دعا می رسد. امیرالمؤمنین (علیه السلام) می فرماید: اگر کسی میان اذان و اقامۀ نمازش به سجده رود و این ذکر را بگوید، خداوند به ملائکه اش می گوید: ای ملائکۀ من! به عزت و جلالم قسم که محبتش را در میان بندگانم قرار می دهم و هیبتش را در قلوب منافقین می گذارم: رَبِّ لَکَ سَجَدْتُ خَاضِعاً خَاشِعاً ذَلِیلا     (فلاح السائل، ص۱۵۳) 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ چه کنم که محبتم در دل دیگران قرار گیرد؟

 • سودا

  سلام آیا زنی بعد از اینکه عده وفات شوهرش تمام شد برای امان ماندن از کارهای شیطانی می تواند صیغه محرمیت بازبان خود با مرد نامحرم بخواند ومحرم شود چون نمیخواهد صیغه در کاغذ نوشته شود

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مهر ۱۵م, ۱۳۹۴ ۱۹:۴۴:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی