بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال:

از آقای عبد اللهی

سلام با امید توفیق روز افزون.چگونه فرزندم را با شور وشوق کامل به زیارات یا هییت های مذهبی ببرم بخصوص ایامی که مجبوریم. چند ده عزادار باشیم ودلمان نمی اید خودمان حضور نیابیم از قسمت سخنرانی بسیار خسته می شود ؟

ما نگرانیم منجر به دلزدگی او نشود.

اگر مقدور بود زحمت بکشید و راهنمای کنید.

ممنون

جواب: 

سلام بر شما
کاش می فرموید فرزندتان چند ساله است و آیا پسر است یا دختر.
به هر حال در این رابطه، نکات و پیشنهاداتی خدمتتون عرض می کنم:
۱ ـ بعضی از هیئت ها، (مثل هیئت رزمندگان) مکانی را به کودکان و نوجوانان اختصاص می دهند و برنامه های ویژه ای برای آن ها در نظر می گیرند. اگر در شهرتان چنین هیئت هایی هست، در آن جا شرکت کنید.
۲ ـ برخی از سخنران ها ضمن بیان ساده ای که دارند، از داستان هم استفادۀ خوبی می کنند.
۳ ـ لزومی ندارد که همراه با خانواده، از تمام مجلس سخنرانی بهره مند شوید. سعی کنید اواخر سخنرانی به مجلس بروید و بعد از مقداری عزاداری به منزل برگردید.
۴ ـ سعی کنید نسبت به هیئت خاطرۀ خوشی را در فرزندتان ایجاد کنید. به عنوان نمونه: در مسیر هیئت، خوش اخلاق تر باشید. و با احترام بیشتری با بچه ها برخورد کنید.
۵ ـ سعی کنید با برنامه ریزی خوب، یک وعده در روز را (مثل نماز مغرب و عشا) در مسجد و نماز جماعت شرکت کنید. البته وقتی با فرزندتان می روید، دیر بروید و زود برگردید. وقتی بچه ها با چنین مجالسی انس گرفتند، طبیعتا با هیئت و حتی مقداری از سخنرانی هم مشکلی نخواهند داشت.
۶ ـ بچه ها دوست دارند همراه با رفقای خود باشند. سعی کنید در مسیر نماز یا هیئت، کسی را که هم سن و سال فرزندتان است (از فامیل یا رفقایش) همراه خود ببرید.
۷ ـ سعی کنید، فارغ از بحث هیئت، فرزنداان را به شنیدن سخنرانی و معارف دینی انس دهید. مثلا داستان های قرآنی برای او تعریف کنید و یا این که سی دی سخنران هایی که استفادۀ زیادی از داستان دارند، در منزل بگذارید. (مثل سخنرانی استاد فرحزاد)
موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ چه کنم که فرزندم علاقمند به هیئت شود؟

 • جواد عبدالهی

  سلام. از شما متشکرم بابت وقتی که گذآشتید بعضی راه کارها را مد نظر داشته ایم واز بعضی بهره بری میکنیم امیدوارم خداوند به شما وهمه پدر ومادرها فرزندانی سالم وصالح زیر سایه صاحب الزمان عنایت بفرماید.بازم از شما ممنونم،خدا حافظتان باشد

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱م, ۱۳۹۳ ۱۷:۲۶:

  سلاتم بر شما / متشکرم.
  عاقبت به خیر باشید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی