بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر آقا

سلام علیکم

از شما خواهش دارم اقای نباتی مرا بشارت دهید، یاری دهید که از این گناه کبیره(استمنا) رها پیدا کنم

خیلی به کمک شما نیاز دارم.

جواب

سلام بر شما

برادرم! وقتی انسان متوحه قدر و منزلت خود شد، و متوجه شد که چه مقام والایی در نزد آسمانیان می تواند داشته باشد، به هیچ وجه خود را با ذلت گناه به تاریکی نمی کشاند. و به هیچ وجه با گناه و معصیت خود را از جایگاه انسانی فرو نمی اندازد. 

مسألۀ بعدی، محبت خدای متعال است. خداوند متعال موجودی دوست داشتنی است و کسی است که نسبت به مؤمنین رؤوف و رحیم است. حیف نیست به جای آن که فرصت های خوب جوانی خود را صرف خلوت با خداوند کنید، خود را در آغوش شیطان قرار دهید؟!

برای کنار گذردن خودارضایی، اینجا کلیک کنید و مطالب آن را بادقت مطالعه کنید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ چه کنم که خودارضایی را ترک کنم؟

 • سیما

  سلام طاعاتنون قبول
  من دختری هستم که حجابم را رعایت میکنم و همه از من تعریف میکنند اما بخاطر خودارضایی از خودم متنفرم. تماام تلاشم را میکنم که انجام ندم اما نمیدونم چرا اینکار زشت رو میکنم و احساس پوچی میکنم. نمیدونم از خدا بخوام منو ببخشه واقعا خدا قبول میکنه؟‌مطمینم خدا از من متنفره. خدا من رو نمیتونه تحمل کنه حالا هم که شب قدره همین امروز این عمل زشت رو انجام دادم اما روم نمیشه امشب خدا رو صدا کنم . با این گناهام چطور به خدا رو بیارم؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۱۶م, ۱۳۹۴ ۲۲:۴۰:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی