بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از (نام مستعار) بنده

ممنونم از سایتتون. من عاشق خدام مطمعنم اونم منو خیلی دوس داره. چون ی مدت ک ازش دور میزشم سنگینیو تو قلبم حس میکنم.اینک ازم میحاد پیشش برگردم.گناهای زیادی انجام دادم اما این بار واقعن تصمیم ب ترک همشون گرفتم.برام دعا کنید.

علاوه بر این خیلی مشتاق ب ملاقات با امام زمان هستم حتی تو خواب.میش کمکم کنید تا چکارکنم ک ایشونو ببینم.مرسی حاج اقا ساییتون خیلی عالیه.اجرتون باخدا.برام دعا کنید

جواب

سلام بر شما

ان شاء الله که در ترک گناه و قرار گرفتن در صراط مستقیم الهی موفق باشید. 

با جدیت و تلاش زیادی در این مسیر قدم بردارید و همواره نگران باشید که نکند دوباره به دام گناه بیفتید و حال و هوای معنوی از شما گرفته شود.

توسل به اهل بیت (علیهم السلام) خصوصا امام زمان ـ علیه السلام ـ را فراموش نکنید. 

اهمیت زیادی به نماز بدهید و علاوه بر آن که نمازها را اول وقت می خوانید، سعی کنید نماز خود را با خضوع و خشوع و با حضور قلب بخوانید.

احترام به والدین خود بگذاریدو تا جایی که می تواتید به ان ها خدمت کنید.

مراقب فضای دوستان خود باشد و با هر کسی معاشرت نداشته باشید.

سعی کنید با مکان های خوب ـ همچون مسجد ـ در ارتباط باشید.

همچنین، نظم و انضباط در کارها و استفادۀ صحیح از وقت خود داشته باشید. 

اما در خصوص آرزوی دیدار امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) 

شخصی از حضرت آیت الله بهجت «رحمت الله علیه» سؤال کرده بود که: حقیر مشتاق زیارت امام عصر «عَجَّل اللهُ تَعالَی فَرَجَهُ الشَّریف»  می باشم، از حضرتعالی تقاضا دارم که مرا دعا کنید که به این سعادت نایل شوم.

حضرت آیت الله بهجت در جواب فرمودند: «زیاد صلوات اهدای به وجود مقدّسش نمایید، مقرون با دعای تعجیل در فرجش، و زیاد به مسجد جمکران مُشَرّف شوید با ادای نمازش.»

حضرت آیت الله ناصری « حَفَظَهُ اللهُ » فرمودند: از شیخ محمّد کوفی سؤال کردم چه کنم که به محضر امام زمان «عَجَّل اللهُ تَعالَی فَرَجَهُ الشَّریف»  برسم؟ 

فرمودند:  «تقوی ، تقوی ، تقوی» ، « عشق وافِر به حضرت»، «یاد مدام، خصوصاً قبل از خواب»

دیـدار یـار غــایـب دانـی چـــه ذوق دارد

ابری که در بیـابـان بـر تشنـــه‌ای ببــارد

ای بـوی آشنـایـی دانستـــم از کجایــی 

پیغــام وصــل جــانـان پیـــونــد روح دارد

سودای عشق پختن عقلم نمی‌پسنـدد

فرمـان عقـل بـردن عشقـم نمی‌گـذارد

باشـد که خود به رحمت یاد آورنـد مـا را

ور نــه کــدام قــاصـد پیغــــام مـا گذارد

…………………………………………….

سؤال دوم: 

میش درمورد تقویت اراده و انگیزه هم کمکم کنید.چکار کنم ارادم قوی بشه.بخاطر همین بی ارادگی خیلی از فرصت هامو از دس دادم اما بازم نمیتونم ارادمو بدست بیارم.لطفن کمکم کنید

جواب:

برای تقویت اراده مطالب متنوعی می توان گفت. اما با توجه به این که در ماه مبارک شعبان هستیم، به شما پیشنهاد می دهم که از روزه های این ماه بهره بگیرید. اگر روزۀ قضا دارید، آن ها راب ه جای آورید و اگر ندارید، تا جایی که برای شما مقدور است، رزوۀ مستحبی بگیرید. روزه سهم بسیار خوبی در تقویت ارادۀ شما خواهد داشت. همچنین مراقب باشید که سراغ موسیقی های حرام و شبهه ناک نروید. چرا که موسیقی، موجب تضعیف اراده و همت شما خواهد شد.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی