بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا رضا

سلام.حاج آقا،من مدتی زیادیه به دختری علاقه مند شدم،اما دختره نمیدونه که من بهش علاقه دارم و اصلا بهم توجهی نمیکنه.اگر امکان دارد دعایی به من بدید که باهاش،دختره هم به من علاقه مند بشه و من مورد توجه اون قرار بگیرم

جواب

سلام بر شما

آقا رضا! اگر شرایط خواستگاری برای شما فراهم است، به خواستگاری او بروید و در مجلس رسمی خواستگاری با او صحبت کنید. 

اما اگر شرایط خواستگاری رو ندارید، نباید به دنبال تقویت چنین محبتی باشید، تا چه رسد به این که بخواهید او را هم در این گرفتاری وارد کنید!

چقدر جوون ها را می بینیم که به خاطر افتادن در دام عاطفی جنس مخالف به گرفتاری های متنوع افتادند؟ به جای این که در فکر ادامۀ این حس عاطفی باشید و به جای این که در فکر وارد کردن آن دختر به این آتش باشد، تمام همت خود را جمع کنید که از این آتش سوزنده نجات پیدا کنید. 

هر چند که احساس عجیبی دارید و هر چند که فکر می کنید میان شما و آن دختر، قرابتی آسمانی وجود دارد، اما مطمن باشید که هیچ قرابتی وجود ندارد  و تمام این هیجان ها تپش قلب ها محصول عشق و کم دقتی شماست. به چای این که در خلوت های خود با این دختر زندگی کنید، سعی کنید خودتان باشید ودر فکر خود باشید. وقت خود را پا کارهای مفید پر کنید.

از تنهایی و خلوت نشینی فرار کنید. با خدای خود در ارتباط باشید و با مسجد انس بگیرید.

به جای آن که با پدر و مادر با بی اعتنایی رفتار کنید، آن ها را دوست داشته باشید و خدمتشان کنید.

عبادت های خود را به خوبی انجام دهید ومشغول صلوات و استغفار شوید. (بعد از نماز صبح، بعد از نماز عصر و قبل از خواب، هفتاد بار استغفار کنید) 

 این کارها موجب جلب رحمت الهی می شود و موجب می شود تا از این دام شیطانی رهایی پیدا کنید. ببینید پگونه نشاط جوانی را با خمودگی عشق عوض کردید؟ چرا به فریاد خود نمی رسید و چرا پای خود را از این گرفتار نجات نمی دهید؟!

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی