×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از زینب خانم

سلام. دیگه نمیدونم چیکار کنم حتی ب مرگمم راضیم رفتارم با پدرومادرم خوب نیست همیشه باهاشون دعوا میکنم اصلا درکم نمیکنن فقط سرکوفت و تحقیرم میکنن نمیخوام اینجوری بشه ولی اعصابم خورد میشه صدامو بلند میکنم حتی تو این دعوای تازگی با بابام دعوا شد زدم تو صورتش برا بار اول اینکار زشتو کردم خیلی پشیمونم ولی غرورم اجازه نمیده برم معذرت بخوام دیگه واقعا بریدم

جواب

سلام بر شما

همانطوری که خودتان هم اذعان دارید، رفتار بسیار بدی داشتید و نباید این گون می کردید. 

خواهرم! تا انسان غرور خود را کنار نگذارد، نمی تواند به والدین خود احترام بگذارد. اما اگر بخواهید همچنان با این غرور به زندگی ادامه دهید، رفتارهای اشتباه دیگری هم خواهید داشته و گناه بر روی گناه تلمبار می کنید. 

پس برای بک بار هم که شده، پا روی غرور خود بگذارید و روی پدر را ببوسید. هر چند که اینجام این کار در ابتدا سخت است، اما به محضی که چنین کاری را انجام دادید و به محضی که از او عذرخواهی کردید، نوازش نسیم رحمت الهی را در وجود خود احساس می کنید و با همۀ وجود مشاهده می کنید که رنگ و بوی زندگی برای شما تغییر پیدا کرده. 

به جای آن که در خانه با پدر و مادر یکی به دو کنید و روی حرف آن ها حرف بزنید. به جای آن که با آن ها مشاجره کنید و گفته های آن ها را روز زمین بگذاریند. سعی کنید از این به بعد، خود را همانند کودکی شش ساله ببینید که خود را کسی نمی بینید و چشمش به دهان پدر و مادر است. کودکی که در نهایت سادگی و صداقت، هر چه پدر و مادر بگویند، اطاعت می کند و به جای خرده گیری در مورد حرف ها و رفتارهای آن ها، خدمت به آن ها را افتخار خود می داند و احساس می کند که وقتی به حرف آن ها گوش می دهم و وقتی کارهای خانه را انجام می دهم و به پدر و مادرم خدمت می کنم، برای خودم خانم و کدبانویی شده ام. 

پس تا دیر نشده، دست از غرور خود بردارید و دست بوس آن ها باشید. این کار موجب می شود که رحمت الهی هم وارد زندگی شما شود و در دنیا و آخرت سعادتمند باشید. اما بدانید که بی احترامی به والدین، موجب خواری و ذلت در دنیا و آخرت خواهد شد و دست آخر هم نتیجه ای جز جهنم و عذاب الهی در پی نخواهد داشت. هم اکنون خود را میان بهشت و جهنم ببینید و سعی کنید بهترین انتخاب را داشته باشید. البته توصیه می کنم که مراقب دام شیطان هم باشید. وقتی که خود را میان بهشت و جهنم دیدید، شیطان جلو می آید و می گوید: فعلا به کارت ادامه بده. بعدها فرصت توبه درای و بعدها می توانی به آن ها خدمت کنی. این دام کهنۀ شیطانی هماچ چیزی است که بسیاری از انسان ها را بدبخت و سیه رو کرده و آن ها را به جهنم افکنده است. بنابراین،؛ به دور از وسوسه های شیطانی، همین الان خوب شوید و همین الان، رفتارتان را با والدین عوض کنید.

موفق باشید. 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question