بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مژان 

سلام.

دوستم که نان و نمک ما رو خورده، با همسرش ما رو اغفال کردند و کاری کردند که ماشین خودمان را بفروشیم و به حسابشان بریزیم. اما بر خلاف قولی که داده بودند، فراری شدند و الان هم خبری از آن ها نیست. شاید همین دعا رو بخونم و نمازش انشالله درست میشه همه چیز دعا کنین

جواب: 

سلام بر شما

خواهرم! به نکات ذیل توجه کنید: 

۱ ـ با توجه به این که در ایام رحلت حضرت زینب (سلام الله علیها) هستیم، نذر کنید در صورت پیدا شدن مال گمشده، مبلغ ۶۹ هزار تومان به خانوادۀ نیازمندی بدهید. (عدد زینب به حروف ابجد، ۶۹ است) 

۲ ـ این ذکر زا زیاد بگویید: «اصبحت فی امان الله ـ امسیت فی جوار الله» 

۳ ـ احترام و خدمت ویژه به پدر و مادر، موجب فزونی ما و جلب رحمت الهی است. سعی کنید به آن ها بیش از گذشته احترام کنید. 

۴ ـ نماز اول وقت هم موجب می شود تا بیشتر در معرض رحمت الهی باشید. بنابراین، مقید شوید که نمازهای خود را اول وفت بخوانید. 

۵ ـ این دعا را زیاد بخوانید: «توکلت‏ عَلَى‏ الْحَیِ‏ الَّذِی‏ لا یَمُوتُ‏ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لَمْ یَتَّخِذْ صاحبة و لا وَلَداً وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ شَرِیکٌ فِی الْمُلْکِ‏ و لا وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ کَبِّرْهُ تَکْبِیرا» 

توکل به خداوند داشته باشید و امید خود را از دست ندهید، کسی که با صدق و راستی به درگاه خداوند می رود، هرگز ناامید بر نمی گردد. خداوند به بهترین واجه، مشکل شما را حل خواهد کرد.

ممکن است صلاح در این باشد که دزد اموالتان پیدا شود و ممکن است که صلاح در این باشد که  از راه دیگری، به تدریج، چندین برابر مال گمشده به دست شما برسد. 

شما جوان هستید و پر انرژی، مطئنا با توکلی که به خداوند دارید، می توانید صبورانه تلاش کنید و یا تکیه بر الطاف الهی مشکلات را پشت سر بگذارید. 

ان شاء الله 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی