بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از غریبه

سلام بر حاج آقا نباتی.ببخشید،به نظر شما،عقیق چه رنگی به دست کنیم تا حاجاتمان بهتر و سریع تر انجام شود؟
موضوع دوم این است،اگر میشود بفرمائید اگر انگشتر عقیقی بپوشیم که عقیقش روی فلز آهن باشد، حرام است یا ضرر دارد یا…؟

جواب

در روایت داریم که در دست کردن انگشتر عقیق، فقر را برطرف می کند، برای انسان برکت دارد. موجب ایمنی در سفر است. انسان را از هر بدی و آسیب دور می کند. موجب می شود که اندوهی به انسان نرسد. …
سرش هم این است که سنگ عقیق، اولین کوهی بود که بر یگانگی خداوند، نبوت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و ولایت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) اقرار کرد. به همین دلیل خدای متعال چنی شرافتی به او داد.
در این روایت های اشاره ای به رنگ نشده. البته در روایت دیگری چنین آمده: عقیق سرخ و عقیق زرد و عقیق سفید، سه کوه هستند در بهشت. کوه عقق سرخ، مشرف به منزل پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است. کوه عقیق زرد مشرف به منزل فاطمه زهرا (سلام الله علیها) است. کوه عقیق سفید هم مشرف به منزل امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) است. … این کوه ها تسبیح و تقدیس خداوند را می گویند و برای محبین آل محمد طلب آمرزش می کنند. پس هر شیعه ای که یکی از این عقیق ها را در دست کند، جز خیر و نیگی و فراخی روزی و سلامتی از همۀ بلاها چیزی نمی بیند.
در این روایت هم اشاره ای به رنگ خاص نشده و تمام این خصوصیت ها برای انگشتر عقیق بیان شده. از هر زنگی که باشد.
اگر رکاب انگشتر از فلز باشد. چنین کاری کراهت دارد. البته مانع از رسیدن شما به پاداش عقیق نیست ولی بهتر است که رکاب آن هم از فلز نباشد. چون برای بدن ضرر دارد.
موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی