بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم باران

سلام….من با پسری دوست شدم که فوق العاده به هم علاقه داریم متاسفانه با اینکه من اصلا راضی نبودم اما بکارتمو از دست دادم الان می تونم صیغه کنم؟ا گه خدایی نکرده بعدها با کس دیگر ازدواج کردم باید بهش بگم که صیغه ی کسی بودم؟ا گه نگم عقد باطل است یا ته؟
لطفا در موردم فکر بد نکنید من اهل نماز و روزه بودم، اما بعضی وقتا کاریو می کنی که واقعا غلطه اما اون لحظه حماقت می کنی و اون کارو انجام میدی….به خودکشیم زیاد فکر کردم چون واقعا از بی بند و باری بدم میاد؛ اما در ۱ برهه ای از زمان داغون بودم و واقعا دنبال ۱۱ خوشیه الکی بودم….لطفا زود جواب بدید

 سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما

از این کار چنین مشکلی آمده متأسفم. به مطالب ذیل توجه کنید:

۱ ـ درست است که از راه نامشروع بکارت خود را از دست دادید، اما  باید ببینید که مرجع تقلید شما اجازه می دهند که بدون اذن پدر، صیغه شوید یا نه؟ (کلیک کنید)

۲ ـ اگر با کسی صیغه شدید و موضوع را با همسر دائم خود نگفتید، عقد دائم شما صحیح است و باطل نیست.

۳ ـ با توجه به این که صیغه شدن مشکلات خاص خودش رو داره توصیه می کنم که دنبال این کار نروید. به هر حال مشغولیت های ذهنی ناشی از آن، مقایسه کردن کسی که با او صیغه می شوید با همسر آیندۀ خود از جمله درد سرهایی است که در این مسیر وجود دارد.

۴ ـ هر چند که بکارت خود را از دست دادید، اما از اینده ناامید نباشید. خواستگارهای خود را بپذیرید و اگر دیدید که خواستگاری به درد شما می خورد و جوان خوبی است، در یکی از جلسان به صورت محرمانه مشکل خود را با او در میان بگذارید. درست است که برخی افرادی منصرف می شوند، اما هستند کسانی که با دیدن وضعیت فعلی شما و با دیدن ندامت و پشیمانی شما از گذشته، می توانند با مشکل شما کنار بیایند.

موفق باشید. 

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ چند پرسش از خانمی که بکارت خود را از دست داده

 • سمیرا بادرستان

  سلام قولا من رب رحیم
  خیلی خوشحالم که این چنین سایت هایی وجود داره تا ما قدری از سردرگمی هامون کم شه وبدونیم یکی هست که حداقل حرفامونو می شنوه .ببخشید من خ دلم غصه داره ب نظرتون اگر به صورت ایمیل توضیح بدم موثر واقع میشه .باور کنید خسته شدم انققدر توضیح دادم و نتیجه نگرفتم اگر جواب میده لطف بفرمایید مطلع کنید .یاعلی

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ خرداد ۶م, ۱۳۹۴ ۰۶:۲۹:

  سلام بر شما
  در خدمتتون هستم .. می تونید ایمیل کنید nabati1354@gmail.com
  و اگر موردتون مشاوره ای است می تونید بعد از ظهرها تماس بگیرید: ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی