بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از فرد ناشناس

سلام آقای نباتی 

با اینکه هر روز از گناهم پشیمونم و هر شب کارم شده گریه باز نمی تونم توبه ام نگه دارم

برایم دعا کنید که خدا توفیق توبه به من بدهد و گناهانم را بیامرزد


سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما

برای شما دعا می کنیم که در مسیر دینداری ثابت قدم باشید.

البته به مطالب ذیل هم عمل کنید:

۱ ـ هر چند که توبه می کنید، اما باید ابزار و عوامل گناه را شناسایی کنید و ان ها را از زندگی خود دور کنید.

۲ ـ این روزها، اوایل ماه مبارک شعبان است. روزۀ ماه شعبان ارزش و نورانیت زیادی دارد و می تواند شما را از حال و هوای گناه دور کند. همچنین، روزه گرفتن، یک ریاضت شرعی و عارفانه است؛ بنابراین، سعی کنید از اکنون تا روز نیمۀ شعبان را به خاطر محبت پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ روزه بگیرید و در این روزها، از اعمال عبادی ماه شعبان (کلیک کنید) بهره مند شوید. (اگر روزۀ قضا دارید، آن ها را بگیرید و اگر نه، روزۀ مستحبی بگیرید. البته اگر از ارحام و نزدیکانتان (افردی چون پدر بزرگ و مادر بزرگ)، کسی هست که از دنیا رفته، و می دانید و روزۀ قضا داشته، سعی کنید به نیابت از او روزۀ قضا بگیرید.

۳ ـ دعای غریق را زیاد بخوانید. (کلیک کنید

۴ ـ توجه بسیار زیادی بر نمازهای یومیۀ خود داشته باشید و حتی اگر حضور قلب هم ندارید، لااقل آن ها را در اول وقت و با صبر و حوصله بخوانید.

۵ ـ خدمت و احترام به پدر و مادر، و خوش اخلاقی با مردم ـ خصوصا نزدیکان ـ را فراموش نکنید؛ چنین کاری موجب می شود تا نگاه رحمت خداوند بیش از پیش وارد زندگی شما شود.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ چرا نمی توانم توبۀ خودم را نگاه دارم؟

 • ناشناس

  باسلام
  از پاسخ جامع وکاملی که دادید کمال تشکر را دارم

  چند روزی است که توبه کرده ام ، امیدوارم تا آخر عمر بتوانم توبه خود را نگاه دارم
  اما در همین چند روز فکر اینکه چرا من یه چنین گناهی انجام دادم اذیتم میکنه و هر روز خودم را سرزنش میکنم و این باعث میشه بعضی اوقات از دیگر کارهای روزانه عقب بیفتم. آیا راهی وجود داره تا بفهمیم خدا توبه را پذیرفته یا نه؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ خرداد ۶م, ۱۳۹۴ ۰۶:۲۸:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی