بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از فاطمه خانم

باسلام ؛ واقعا ممنونم از پاسخهای جامع وکاملتون؛ خدا خیرتون بده ان شاءالله؛ من یه مشکلی دارم هروقت مسئله ی خواستگاری میشه دلهره واسترس میگیرم با اینکه پیش روانشناس رفتم جواب نگرفتم بنظرتون ذکری هست که آرامش بگیرم وترس ودلهره از من دور بشه

جواب

سلام بر شما
صبح ها دست را بر سینه بگذارید و هفتاد بار بگویید: “یا فتاح”. همچنین ذکر “لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم” هم بسیار مناسب است.
در کنار ذکر باید به مسائل دیگری هم توجه داشته باشید.
چرا استرس دارید؟ آیا نگرانی چیزی هستید؟ آیا از مواجهه با خواستگار نگران هستید یا از نظری که در مورد شما می دهد؟
حتما مشاوره پیرامون این مسائل راه کارهای مناسبی به شما ارائه داده است.
پشت پردۀ این استرس ها، می تواند امور دیگری باشد. مثلا سعی کنید ارتباط و خلوت بیشتری با خداوند داشته باشید.
همچنین سعی کنید با دیگران با محبت و صمیمیت رفتار کنید. ساده و صمیمی باشید و از این که مورد نقد دیگران قرار گیرید هراس نداشته باشید.
راحت بودن با خانواده و دوستان، آرامش خاصی برای شما به ارمغان می آورد و طبیعتا در تعامل با دیگران هم استرس نخواهید داشت.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی