بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا جلال

و من دوران کودکی خیلی احساس خوش حالی میکردم وقتی میخندیدم، از ته دل بود هر فصل بوی خاص خودش رد داشت الان چند سالی میشه اینجوری نیستم، یکی از استادانم گفت چون بچگیات قلبت الوده به گناه نبوده، من ادم بدی نیستم و سعی میکنم خوب باشم، ولی خوب عالی هم نیستم.

جواب

سلام بر شما

اول باید ببینیم که دلیل نگرانی نارضایتی شما چیست؟ 

مهمترین دلیل برای این نارضایتی ها، تقویت نکردن کفۀ معنویت و نیز، تلمبار شدن تاریکی گناه در وجود انسان است. وقتی زنگارهای گناه از قلب کنار روند و این قلب با نور عبادت جلا پیدا کند، طبیعتا هر چه سن انسان بالاتر می رود بشاش تر و شاداب تر خواهد شد. چرا که زندگی خود را در مسیر فطرت خود که همان بندگی خداوند است، قرار داده . اکنون که در آستانۀ ماه مبارک رمضان هستیم، سعی کنید زندگی جدیدی را شروع کنید و تغییری اساسی در برنامۀ خود ایجاد کنید. وقت بیشتری را به خداوند اختصاص دهید و مشغول مناجات با خداوند شوید. البته اگر اشتباهی دارید، صادقانه دست از آن بردارید و سعی کنید به وظایف خود در قبال دیگران عمل کنید. پدر و مادر بالاترین حق را بر گردن شما دارند. دلشان را به دست اورید و خود را وقف خدمت به آن ها کنید. 

ان شاء الله که به لطف الهی و با تلاشی که خواهید داشت، در همین ماه رمضان طعم خوش بندگی را خواهید چشید. 

یکی دیگر از اموری که موجب نشاط در زندگی است، برنامۀ ریزی خوب برای زندگی و پر کردن وقت به کارهای مفید است. بی نظمی و بی برنامگی معنویت انسان را کمتر می کند و موجب عدم ارزشمندی و نارضایتی می شود. بنابراین، اگر در این حیطه هم مشکل دارید، سعی کنید که با برنامه ریزی و استفادۀ خوب از وقتتان معنویت خود را تقویت کنید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی