بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فاطمه

سه ساله به پسری آشنا شدم و قصد ازدواج داریم. اما پدر و مادرهامون موافق نیستند. برای حل مشکل عموی مادرم رو واسطه کردیم که با خانوادۀ پسر هم نسبت داره. به جای این که کارو درست کنه بدترش کرد! رفت و یه سری حرفا از خانوادۀ ما گفت که واقعیت نداره. حالا خانوادۀ پسر، دیگه راضی به ازدواج نیستن. 

جواب

سلام بر شما

به نکاتی که ذکر می کنم توجه بفرمایید: 

۱ ـ کلید حل تمام مشکلات و بلاتکلیفی ها، تقوای الهی است. مراقب تقوای خود باشید و مراقب باشید که کار نادرستی انجام ندهید. واجبات خود را به خوبی انجام دهید و کارهای حرام را به نیکویی ترک کنید. وقتی چنین کردید دست رحمت خداوند هم بیش از پیش وارد زندگی شما می شود و شما را از بن بست و بلاتکلیفی نجات می دهد.

امیرالمؤمنین (علیه السلام) می فرماید: « فَإِنَّ تَقْوَى اللَّهِ مِفْتَاحُ سَدَاد »؛ «همانا تقوای الهی، کلید درهای بسته است»

۲ ـ نماز اول وقت، رعایت حجاب، احترام به پدر و مادر و نیز، مراقبت از ارتباط با نامحرم (و همچنین شخص مورد نظرتان) از مهمترین کارهایی است باید انجام دهید. 

۳ ـ بعد از نماز صبح، بعد از نماز عصر و قبل از خواب، هفتاد بار استغفار کنید و صلوات هم زیاد بفرستید. 

۴ ـ هر چند که شور و اشتیاق زیادی برای این ازدواج دارید، اما تنها خدای متعال است که از آیندۀ شما خبر دارد و تنها اوست که می داند چه کاری به مصلحت شماست. بنابراین، در دعاهای خود، از خداوند بخواهید و بگویید: اگر این ازدواج به صلاح است، موانع پیش رو را بردارد و اگر به صلاح نیست، علقۀ میان شما را بردارد. (این دعا، عاقلانه ترین و واقع بینانه ترین دعا برای شماست)

۵ ـ با تکیه بر تقوای الهی کار خود را به خداوند بسپارید و سعی کنید ارتباط میان خودتان و این آقا پسر را قطع کنید. (هر چند که برای شما بسیار مشکل است ، اما صلاح شما در همین کار است. شما باید در کنار توسل هایی که دارید علقۀ هیجانی که میانتان ایجاد شده کاهش دهید تا این که با آرامش بیشتری به زندگی خود برسید. 

مطمئن باشید که اگر این ازدواج به صلاح شما باشد و اگر تقوای الهی را در پیش بگیرید، خدای متعال ـ که صاحب قلب هاست ـ هم همۀ موانع را برمی دارد و قلب والدین را متمال به ازدواج می کند. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی